جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه شب اول قبر (11) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 11 پرسش مرتبط با کلیدواژه شب اول قبر در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه شب اول قبر، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1سلام. با وجود اشاره مستقیم خداوند به آگاه بودن مطلق در همه امور , چه نیازی به سوال و جواب ترسناک شب اول قبر هست؟ ضمنا این اتمام حجت یا تلنگر بعد از مرگ به چه دردی میخورد؟
2شب اول قبر انسانهایی که مفقود بوده یا دیر به خاک سپرده می شوند، چه زمانی است؟
3آیا روح پس از مرگ مستقیما وارد دنیای برزخ می شود یا اینکه قبل از ورود به برزخ، مدتی در همین دنیا و محل زندگی و مرگش حضور دارد؟ اگر این چنین است، پس شب اول قبر او از کی شروع می شود؟( لطفا مراحلی را که روح پس از مرگ طی می کند را توضیح دهید)
4شب اول قبر چه اتفاقی می افتد؟
5کسانى که در دریا مى‏میرند یا طورى مى‏شود که خاکستر مى‏شوند، شب اول قبر آنان چه موقعى است؟ یا شهیدانى که بعد از بیست سال جنازه‏شان پیدا مى‏شود، آیا شب اول قبر آنان، شب اولى است که استخوان آنان را در قبر مى‏گذارند؟
6آنهایی که در دریا می میرند یا در بیابان شهید می شوند، شب اول قبر آنان چه موقعی است؟
7بعضی از افراد هنگامی یکی از بستگانشان فوت می نمایند شب اول دفن تا صبح در کنار قبر متوفی در قبرستان می مانند و به خواندن قرآن و ادعیه و ... می پردازند با این نیت که چنین اعمالی وحشت شب اول قبر را کاهش داده و مرده از تنهایی درمی آید. 1) آیا روایت یا سفارشی از بزرگان دین در این خصوص وجود دارد یا در رفتار آنان چنین موردی دیده شده است؟ 2)این اعمال تأثیری برای متوفی دارد؟
8می گویند اگر فردی در روز پنج شنبه یا شب جمعه یا مناسبت های خاص دینی دیگر از دنیا برود و بمیرد عذاب قبر از او برداشته می شود. سؤال اینجاست مگر عذاب قبر فقط برای شب اول قبر می باشد و دیگر از آن شب بعد عذاب قبر ندارد؟ پس مابقی اعمالی که فرد انجام داده چگونه تسویه می شود؟ و عذاب شب اول قبر بابت چه چیزی می باشد؟
9انسان چگونه قبض روح می شود؟ حالات انسان بعد از مرگ، در قبر، شب اول قبر و ... چگونه است؟ عالم برزخ چگون عالمی است و وضعیت بندگان خدا تا فرا رسیدن روز قیامت چگونه است؟
10خیلی مختصر و مفید میشه لطف کنید بفرمایید چه کارها و دعاهایی عذاب شب اول قبر رو کم می کنه؟
11من در پی خواندن کتاب معاد شهید دستغیب(ره) از شب اول قبر بسیار ترسیدم. حتی فکرش را هم نمی توانم بکنم -از شدت ترس- که من شب اول مرگم چه می شود؟ بسیار زیاد می ترسم و این ترس همیشه با من است. شاید از مرگ و ... هم این قدر نترسم که از شبی تاریک در قبر ماندن و آن فشار و آن نکیر و منکر و آن اعمال بد که با چهره های ترسناک برای عذاب من می آیند! من می ترسم که با این وحشت بمیرم و این وحشت در آن شب بیشتر از همه چیز عذابم دهد! (گاهی امتحان سخت است ولی هول امتحان سخت تر). شما کمکم کنید که تعدیل تر شوم که احساس می کنم این همه وحشت زیان آور است!؟

آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed