جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه انتخاب مرجع تقلید (34) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 34 پرسش مرتبط با کلیدواژه انتخاب مرجع تقلید در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه انتخاب مرجع تقلید، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1می گویند آقای خامنه ای مرجع تقلید برای شیعیان خارج ازکشورهستند، ما نمی توانیم ایشان را برای تقلید در ایران انتخاب کنیم -برای احترام به سایرمراجع- آیا این گفته ها صحت دارد؟ و نیز آیا می توان هر مرجعی را خواه راضی باشد یا خیر، برای تقلید انتخاب کرد؟
2در حال حاضر بین مراجع اعلم کیست؟
3مقلد آیت الله فاضل بودم، بعد از رحلت ایشان باید بر فتاوی ایشان باقی بمانم یا مرجع تقلید را عوض کنم؟
4آیا امام خمینی(ره) را می توان به عنوان مرجع تقلید انتخاب کرد؟
5در صورت شک در اعلمیت مجتهد حی و میت، وظیفه چیست ؟
6قبلا مقلد آیت الله جواد تبریزی بودم بعد از فوت ایشان بر اساس استفتاءات رهبر معظم عمل می کنم، آیا اشکالی دارد؟
7علت نیاز به یک مجتهد چیست؟
8من مرجع تقلیدم رو همین طور انتخاب کردم. آقای مکارم، حالا تکلیفم چیه؟
9آیا انتخاب مرجع تقلید واجب است؟
10من می خواهم برای خودم مرجع تقلید انتخاب کنم شخص مورد نظرم هم آیت الله خامنه ای هستند، حال می خواهم بپرسم آیا کار خاصی لازم است و باید مثلا نیت بکنم یا کافی است که کتاب ایشان را بخرم و طبق آن عمل کنم؟ در ضمن لطفا بفرمایید نام این کتاب چیست؟
11می خواستم بدونم مرجع تقلید من میشه امام خمینی(ره) باشه. من 22 سالمه، کمی توضیح دهید.
12من برای انتخاب مرجع تقلید دچار مشکل هستم. می خواستم بدانم به نظر کارشناسان شما از بین این مراجع حضرات آیات یوسف صانعی، حسین وحید خراسانی، سیدمحمدسعید حکیم، سیدعلی سیستانی و جعفر سبحانی کدام اعلم هستند و شرایط جامع مرجعیت را در مقایسه با دیگران دارا هستند؟ لطفا ملاحظه دینی و سیاسی نکنید و در مورد سوابق و قدرت علمی این افراد مرا راهنمایی کنید تا بهترین را انتخاب کنم.
13اگر نتوانیم مجتهد اعلم را بشناسیم، وظیفه چیست؟
14در مورد مرجع تقلید، من از سن تکلیف اگر مشکلی در مورد احکام داشتم از روی توضیح المسائل امام خمینی(ره) که در خانه موجود بود، استفاده می کردم تا حالا که از دیگران شنیده ام که باید یک مرجع تقلید داشت حالا باید یکی دیگر انتخاب کنم یا از همین مرجع تقلید کنم؟
15در مورد تعیین مرجع تقلید که باید زنده باشد نمی دانم چه کسی را انتخاب کنم راهنمایی ام کنید؟
16مقلد آیت الله لنکرانی (ره) بودم، برای احکام جدید بایداز چه مرجعی تقلید نمایم؟ آیا می توانم مرجع خود را از یک مرجع زنده به یک مرجع دیگر که احکام را ساده تر کرده است تغییر تقلید کنم؟ اگر قبلاً مرجع تقلیدی نداشته باشم و واجباتم را از 9 سالگی که عموم مراجع سن تکلیف اعلام کرده اند کامل انجام نداده باشم می توانم آیت الله صانعی را به خاطر آسان بودن اغلب فتاوی به عنوام مرجع انتخاب نمایم؟ اگر بله، دیگر نیازی به بجا آوردن قضای واجبات تا سن 13سالگی که ایشان سن تکلیف دختران اعلام نموده اند ندارم؟ اگر مرجع خود را از مثلاً آقای خامنه ای به آقای صانعی به علل گفته شده تغییر دهم درست است؟ لطفاً کامل توضیح دهید؟ شماره تماسی جهت پرسشهای این چنینی که پاسخگوی پرحوصله باشند را به من بدهید.
17شناخت آیت الله محمد صادقی تهرانی و صلاحیت وی برای مرجعیت تقلید. من در صدد انتخاب مرجع تقلید در مورد ایشان نظرات متفاوتی شنیده ام. می خواستم نظر شما را در مورد ایشان جویا شوم.
18اگر دو مجتهد در علم مساوی باشند برای اینکه تشخیص دهیم کدام اورع است باید چه کنیم؟ در ضمن بنده مقلد آیت الله بهجت هستم.
19می خواستم نظر شما را در مورد فقیه اعلم در زمان حاضر بدانم؟!
20من قبلا همان مرجع پدر و مادرم را به عنوان مرجع انتخاب کرده بودم بعد از کمی مطالعه فهمیدم که باید دید مرجع اعلم است و یا نه. همینطور اگر به خیلی از مراجع میل بزنی و یا در استفتائات آنها نگاه کنی همه خوشان را به عنوان اعلم انتخاب می کنند و من با بررسی چند مرجع را به عنوان مرجع خودم انتخاب کردم و به نظر هر کدام که بخواهم عمل می کنم آیا کار من درست است است یا خیر؟
21لطفا در مورد آیت الله صانعی و نظرشون در مورد وام گرفتن توضیحی بدین. و می خواستم ببینم من که تا الان بالاخره نتونستم مرجع تقلید خاصی رو انتخاب کنم (یعنی بعضی وقتا از یه مرجع و بعضی وقتا از یکی دیگه پیروی کردم) حلا می تونم دیگه تصمیم نهایی رو بگیرم و از آیت الله صانعی تقلید کنم؟
22آیا کسی می تواتند مرجع تقلیدش راخودش انتخاب کند؟ بر فرض مثال من قبلا آیت الله لنکرانی مرجع من بوده ولی الان یکی دیگر رامی خواهم مرجع من باشد اینطور مرجع انتخاب کردن صحیح است یا خیر؟
23من در 12 سالگی به علت داشتن رساله مدنی تبریزی ایشان را به عنوان مرجع انتخاب کردم. در سن 18سالگی برای شرکت های هرمی مشکل خود را با آقای مکارم شیرازی مطرح کردم. بعد از آن تصمیم گرفتم مرجع خود را به علت سهولت پاسخ از مدنی تبریزی به مکارم تغییر دهم. آیا کار من از نظر شرعی صحیح است؟ ضمن آنکه برخی می گویند به علت فوت آقای مدنی تبریزی این کار از ابتدا صحیح نبوده.
24چگونه می توانم مرجع تقلید انتخاب کنم؟ بعد از تحقیقاتی که انجام دادم کسی را به آن درجه که باید نمی بینم. به نظر من انتخاب و پیروی بدون عقیده داشتن عقلانی نیست؟
25در چه موقعی باید به مرجع تقلید مراجعه کرد؟


آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed