جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (23) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 23 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1من یک دانشجوی 22 ساله هستم من یک مشکل دارم. بعضی صبح ها که من جنب می شوم خجالت می کشم که جلوی پدر و مادرم به حمام روم و به عنوان های مختلف از خواندن نماز در آن صبح خوداری می کنم ولی این مشکل برای من خیلی آزار دهنده است لطفا به من این جواب را بدهید چون خجالت می کشم این موضوع را به کسی سؤال کنم. و مسأله شرعی من را طبق فتوای مرجع تقلیدم بهم ارسال نمائید.
2اگر دو غسل حیض و جنابت بر زن واجب باشد باید 2 غسل با 2 نیت انجام شود؟ و الویت با کدام است؟
3اگر دو غسل حیض و جنابت بر زن واجب باشد باید 2 غسل با 2 نیت انجام شود؟ و الویت با کدام است؟
4غسل جنابت اگر غسل برای ما واجب شد باید غسل را حتما تا وقت نماز نگه داریم و با آن نماز بخوانیم یا می توان غسل کرد و در صورت باطل شدن آن قبل از رسیدن وقت نماز برای نماز خواندن وضو گرفت مثلا اگر نیمه شب غسل کردیم می توانیم بعد از آن بخوابیم و برای نماز صبح وضو بگیریم؟
5می خواستم بدانم که اگر کسی در خواب محتلم شود و امکان غسل جنابت نباشد مثلا اینکه فرد مجبور به رفتن به مدرسه باشد. تکلیف چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
6اگر در منزل کس دیگری شب بخوابیم و محتلم بشویم باید چه کنیم؟ در چه صورتی می توانیم غسل نکنیم و تیمم کنیم؟ آیا باید لباس ها را عوض کرد و محل نجس شده را تمیز کرد و بعد نماز خواند؟
7آیا غسل جنابت وقت مشخصی دارد؟
8می خواستم بدونم آیا وقتی که فردی غسل جنابت می کند، باید نماز رو هم با آن غسل بخواند یا اگر وضو بگیرد، مشکل دارد؟
9غسل جنابت را به طورکامل شرح داده و چگونه غسل جنابت می کنیم؟
10آیا بعد از هر نزدیکی مرد حتما باید غسل کند؟
11آیا اگر غسل جنابت باطل شد باید برای نماز وضو گرفت؟یا حتما باید یک نماز با غسل جنابت خواند؟
12آیا می توان برای اینکه احتیاط را کرده باشیم و خیالمان هم راحت باشد اگر گاهی که در انجام غسل شک می کنیم که درست غسل کرده ایم یا نه حال یا در حین غسل یا پس از آن و یا اینکه آبی در حین ادرار کردن خارج می شود که نمی دانیم منی یا چیز دیگر آیا می توان در هر دو مورد غسل کرد تا خیالمان راحت شود و طریق احتیاط هم گرفته باشیم اگر آری نیت باید چه باشد؟
13اگر بخوابیم حتی قبل از خواب هم اصلا به فکر خودارضایی نباشیم ولی خواب ببینیم و منی خارج شود آیا بعد از خروج منی برای انجام عبادات باید غسل کرد؟خواهشا زود جواب دهید می خواهم نماز بخوانم.
14اگر متوجه شویم که قسمتی از شورتمان به رنگ منی (جنب) در آمده ولی ندانیم چه موقع این اتفاق افتاده چه کار باید بکنیم؟ حکم نمازهایی که خوانده ایم چیست؟
15آیا میشه بدون اینکه چند بار جنب شد، چند بار غسل جنابت گرفت؟
16بنده به پاکی و نظافت بسیار اهمیت می دهم اما الحمدالله وسواس ندارم. به صورتی که اغلب هر روز حمام می روم. عطر بسیار مصرف می کنم و ... ؛ اما گاهی اوقات عادت کرده ام بعد حمام نیت غسل جنابت هم بکنم (در صورتی که دچار جنابت هم نشده ام) و با همان غسل نیت های خوب دیگری را اضافه می کنم و سپس با آن غسل نماز بخوانم که بحمدالله در روحیات و آرامش روانم بسیار تأثیر مثبتی داشته است. حال با توجه به سؤالی که در بخش احکام سایت مطالعه نموده ام که انجام غسل جنابت بدون جنابت غسل شرعی نیست و با توجه به اینکه بنده هم با این گونه غسل، گاهی اوقات نماز ادا کرده ام و نمی دانم که چند نمازم به این ترتیب ادا شده است؛ خواهشمندم مرا راهنمایی فرمائید که نمازها باید قضا شوند یا خیر؟
17در توضیح المسائل در مورد غسل جنابت خوب توضیحی داده نشده، به این که ما باید حتما تمام اعضا را دست بکشیم و اگر که باید دست بکشیم به همراه آب کشیدن، این کار باید به ترتیب از کنف تا سرانگشتان صورت گیرد یا خیر؟
18شنیده بودم که اگر زن و شوهری با هم نزدیکی می کنند دیگر نیازی به حمام رفتن و غسل جنابت نیست و موقعی که می خواهند نماز بخوانند زمان وضو گرفتن یه چیزی می گویند و بعد وضو می گیرند. اگر صحت دارد آن نیتی که می کنن به من بگویید.
19آیا یک بار غسل جنابت برای 5 یا 6 بار نزدیکی کافی می باشد؟
20آیا بعد از حمام که غسل جنابت صورت می گیرد وضو گرفتن لازم می باشد؟
21با غسل جنابت چند بار می توان نماز خواند؟
22برای ادای نماز بعد غسل جنابت آیا نیاز به وضو می باشد؟
23من وقتی با نامزدم حتی به صورت عادی هم صحبت می کنم به صورت غیر عادی از من منی خارج می شود و این در حالی است که هیچ حرف خاصی بین ما رد و بدل نمی شود. حال آیا باید هر دفعه غسل بنمایم؟

آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed