جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه ریا در عمل (5) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 5 پرسش مرتبط با کلیدواژه ریا در عمل در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ریا در عمل، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1ببخشید ما باید چه کار کنیم تا اعمالمان از روی ریا و خودنمایی نباشد و در کارهامان اخلاص داشته باشیم؟
2خریدن کادو برا بچه یک خانواده و طوری بدیم که والدینش هم دیده باشن، ریا میشه یا نه فرق داره؟
3مشاور محترم نظر و عقیده شما در مورد آنچه که ذکر می کنم، چیست؟ بنده وقتی که کار نیک انجام می دهم یا قرآن می خوانم یا هر کار پسندیده به خودم می گویم که این چاپلوسی برای خداوند است، منظورم این است با این کارها می خواهم توجه خداوند را به خود جلب کنم و بگویم که خدایا من فلان کار نیک را انجام داده ام پس هوایم را داشته باش تا به راه کج نروم و خدا این گونه افراد را که با این کارها می خواهند خودی نشان دهند را دوست ندارد مانند شخصی که برای جلب توجه دیگران هر کار انجام می دهد. به این دلیل در انجام این جور کارها مانند نماز اول وقت یا قرآن خواندن خیلی دلسرد هستم و می گویم که این کارها نوعی خود نشان دادن و چاپلوسی است و فایده ندارند.
4میگن خدا اگر ذره ای در عمل کسی ریا باشد قبول نمیکند آیا منظور اگر به همون اندازه ای که ریا کرده خدا قبول نمیکنه یا همش رو قبول نمیکنه؟
5در این قسمت آورده اید در آغاز هر کار عبادات ـ کمى مکث کنید و مراقب باشید اگر نیت خالص است و ریایى نیست، انجام دهید وگرنه ترک کنید. بنابراین با این اوصاف آیا فردی که دغدغه چنین امری یعنی کسب اخلاص را دارد باز هم از انجام بسیاری امور دست بکشد؟ و یا اینکه انجام دهد ولی سعی کند که جلوی آن لذت نفس را بگیرد مثلا انجام کار را به تأخیر بیندازد استغفار کند و دیگران را آگاه نکند و ... گرچه هنوز هم در دلش خالص بودن را تنها نمی طلبد.

آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed