جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه احکام نماز جماعت (85) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 85 پرسش مرتبط با کلیدواژه احکام نماز جماعت در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه احکام نماز جماعت، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1در رکعت آخر که از جماعت جدا می شیم باید تجافی بنشینیم یا خیر؟ اگر تا حالا می نشستیم چه حکمی داره؟
2برای کسب فیض جماعت از رکعت دوم نیت فرادی کردن و خاتمه نماز برای رسیدن به رکعت سوم جماعت چه حکمی دارد؟
3اگر در نماز جماعت در صف ها جای چند نفر خالی باشد و یا صف ها نامرتب باشند آیا در نماز اشکال ایجاد می شود؟
4حداقل و حداکثر فاصله از صف جلو در نماز جماعت چقدر است؟
5در فاصله بین مرد و زن در نماز جماعت موقعی که همردیف هستند باید حتما پرده باشد؟
6اگر صفوف نماز جماعت نامرتب و ناقص باشند آیا در نماز اشکال ایجاد می شود؟
7چرا محراب امام جماعت پائین تره؟
8آیا در رکوعها و سجده ها و تسبیحات اربعه و تشهد و سلام می توان در ذکر آنها از امام جماعت پیشی گرفت؟ هر کدام را جداگانه توضیح دهید؟
9آیا امام خمینی(ره) حکم دادند که کسی که ملبس به لباس طلبگی است نمی تواند به کسی که ملبس نیست اقتدا کند؟ حتی اگر آن غیرملبس خودش طلبه باشد؟ آیا نماز مأمومینی که به غیر ملبس به لباس روحانیت اقتدا کردند، باطل است در حالی که یک ملبس بین مأمومین است؟ اگر چنین چیزی درست است، این حکم است یا فتوا؟
10در صورت صدور حدث از امام در حال برگزاری نماز جماعت، وظیفه امام و مأمومین چیست؟
11اگر مردان پیش زنان بدون هیچ حائلی نماز جماعت بخوانند و مردان جلوتر نباشند و کنار زنان باشند، نماز جماعت باطل است؟(آیت الله بهجت)
12چرا ما در هنگام نماز جماعت باید حمد و توحید را نخوانیم؟
13می خواستم نظر آیات عظام، آیت الله خامنه ای و مکارم شیرازی را در مورد اینکه آیا می توان پشت سر کسی که طلبه نیست و درس حوزوی نخوانده، نماز جماعت خواند یا نه؟
14آیا اینکه اگر کسی جلوی آدم در نماز بایستد، مکروه است؟ این حکم در نماز جماعت هم است یعنی چون ما به فرد جلو اقتدا کردیم، مکروه است؟
15اگر دو سه نفر کنار هم در نماز جماعت نمازشان شکسته باشد، نماز آنها و دیگران اشکالی ندارد چون در حرم امام رضا(ع) این گونه است.
16اگر در نماز جماعت نمازگزار بلافاصله بعد از وارد شدن در صف اول به امام اقتدا کند، آیا نمازش باطل است یا نه؟ در نماز دیگران تأثیری دارد یا نه؟
17اگر در نماز جماعت موقع تسبیحات اربعه من دو بار که ذکر سبحان الله و ... می گویم امام جماعت به رکوع می رود، من باید به رکوع بروم یا یک بار دیگر بگویم( که سه بار شود) و بعد به رکوع بروم؟
18آیا جایی که نماز جماعت برپاگشته می توان به یکی از مأمومین اقتدا کرد؟
19آیا اگر جایی نماز جماعت بر پا شود و فرادی خواندن نماز موجب ناراحتی امام شود، فرادی خواندن نماز موجب بطلان نماز می شود، لطفا توضیح دهید.
20آیا خواندن نماز جماعت در روز جمعه نماز را باطل می کند؟
21گاهی اوقات در نمازخانه ادارات نماز جماعت به امامت افراد غیر روحانی برگزار می شود که احراز صلاحیت امام به سرعت امکان پذیر نیست. آیا به صرف اینکه تعدادی برای اقامه نماز جماعت به فرد مذکور اقتدا می کنند برای شرکت در جماعت آنان کفایت می کند؟
22اگر به یقین برای من روشن باشه که امام جماعتی شرایط امام رو ندارده و یا نشناسمش، آیا میتونم به نیت اینکه «مسؤلیت قبول نشدن نماز به عهده خودش» باز هم پشت سرش نماز بخونم؟ -یا اینکه میتونم وصل شم اما به نیت فرادا حمد و سوره رو بخوانم(تقیه کنم)؟ حالا اگه مثلا به رکعت دوم ن ماز جماعت ظهر رسیدم میتونم بازم وصل شم و تقیه کنم؟ تکلیف رکعت اولی که حمد و سوره شو نخوندم چی میشه؟
23اگر کسی خود را عادل و واجد شرایط امام جماعت نداند ولی دیگران بر اساس حسن ظن خود به اصرار، او را به عنوان پیش نماز انتخاب کنند، آیا او می تواند به عنوان امام جماعت نماز را اقامه کند و اگر اقامه کرد، آیا نماز خود او صحیح است؟
24آیا باطل بودن یا باطل شدن نماز امام جماعت، موجب باطل شدن مأمومین نیز می شود؟
25پیشنماز ما در خوابگاه دانشجویی از لحاظ قرائت و رعایت تجوید دچار مشکل است مثلا همزه را مثل ع و ه را مثل ح عرب تلفظ می کند، وظیفه ما چیست؟


آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed