جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه سود سپرده بانکی (34) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 34 پرسش مرتبط با کلیدواژه سود سپرده بانکی در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه سود سپرده بانکی، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1اگر کسی بخواهد هر ماه مبلغی در حساب کوتاه مدت بگذارد و بخواهد سود آن را وقف امور خیریه کند آیا اشکال دارد؟ آیا می شود خود بانک را متولی این کار کرد؟ آیا در حال حاضر می شود؟(تمام مراجع)
2اگر ممکن است بفرمایید حکم اینکه پولی را در دست شرکتی که به ازای هر 1000000 تومان مبلغی را سود پرداخت می کند بدهیم و سود آن را ماهیانه یا به صورت یکجا دریافت کنیم طبق نظر حضرت آیت الله خامنه ای چیست؟
3درباره شرکت یا مضاربه و احکام ربا توضیح دهید. من چند میلیون سرمایه را در اختیار کسی قرار دادم تا روی آن کار کند و از این طریق درآمدی ماهیانه داشته باشم تا برای اموری مثل ازدواج و کسب و کار در آینده از آن استفاده کنم. عامل بر روی سرمایه ماهیانه مبلغ معینی را به من پرداخت می کند. آیا این امر مشمول حکم ربا می شود؟ و آیا به آن خمس تعلق می گیرد؟ لطفا توضیح دهید و راهنمایی کنید.
4نزول کردن چی هست؟ اگر کسی نیاز به پول داشته باشه و بخواهد طرف پول دهنده را راضی کنه به مبلغی سود حداقل بانکی یا حداکثر بانکی و یا اگر کسی نیاز مبرم به پول زیاد دارد و شخص قرض دهنده پولش در بانک به صورت طویل المدت باشه و به خاطر مشکل اون فرد پولش را از بانک در بیاورد و به اون با همان سود بانکی بدهد ایا این نزول محسوب می شود؟ خلاصه امر چه جوری پول قرض باید کرد و بازپرداخت نمود که هم طرف قرض دهنده راضی و متضرر نشود و هم سودی به رضایت طرفین دریافت نماید؟
5سؤال اینجانب در مورد وام و سپرده های بانکی است اینکه سود بانکی سپرده که گرفته می شود یا سود وام که پرداخت می شود یا سود اوراق سرمایه‏گذاری و یا اوراق مشارکت چه حکمی دارد؟ اگر اشکال دارد چرا تصمیمی گرفته نمی شود که بتوان بدون شبهه و شک از منابع بانکی استفاده نمود؟
6اگر به نیت سود علی الحساب در بانک سرمایه گذاری کنیم ولی بانک سود قطعی بدهد چه کنیم و ایا اگر پول یک سال در بورس بماند خمس دارد یا نه وایاسود بورس قبل از رسیدن سال خمسی خمس دارد یا نه؟
7نزول حرام هست پس بانکها با این همه درصدی که از مردم در قبال وام می دهند، حرام نیست؟ چه فرقی دارد چه از شخص بگیریم، چه از بانک در هردو پول اضافی می دهیم؟
8سودهای بانکی که به پولها در بانک اضافه می شود و سودهایی که به وامها تعلق می گیرد، چه حکمی دارد؟ اگر حرام است می توانم در این زمینه از کسی دیگر تقلید کنم یا نه؟
9سپرده گذاری در بانک ها از نظر شرعی چگونه است؟
10لطفا راجع به پول سپرده 5ساله در بانکها توضیح بفرمائید؟
11در سپرده گذاریهای مدت دار در بانکها که سود به آنها تعلق می گیرد، گفته می شود اگر معامله شرعی باشد، این سود حلال است و اگر شرعی نباشد، ربا است و سود حرام است اما مشکل من همین تشخیص معامله شرعی و غیر شرعی از هم است عقود شرعی در بانک ها کدامند و از کجای معامله بفهمیم شرعی است یا غیر شرعی؟ آیا بین نظر آقای سیستانی و بهجت تفاوت در این زمینه وجود دارد؟
12سود سپرده های بانکی چه حکمی دارد؟ دریافت وام مسکن از بانک مسکن با سپرده گذاری و امتیازدر دوره های 6 ماهه چه حکمی دارد؟
13آیا سپرده گذاری در بانکهای جمهوری اسلامی ایران و گرفتن سود آن مثلا 15 درصد حلال است آیا درآمدی که بانک ها از طریق سود وامهایی که به مردم می دهند( به جز برای امور عمرانی مثلا برای خرید اتومبیل، ادای قرض، خرید خانه و ...) باعث حرام شدن درآمد بانک و در نتیجه سود سپرده ها نمی شود؟ لطفا علاوه بر پاسخ فقهی، پاسخ اخلاقی آن را هم بدهید.
14آیا سود بانک ها حلال است؟( با توجه به اینکه این پول ها ممکن است به افراد دیگری داده شود و سود از آنها دریافت شود پس در کاری سرمایه گذاری نشده است و پول سودی که داده می شود از سودی که از مردم دیگر دریافت می شود به دست می آید).
15تکلیف سپرده های کوتاه و بلند مدت چیست و اگر مشکلی دارد در چه صورت حلال می شود؟
16من مقلد آقای بهجت هستم، آیا می توانم پول در بانک جهت استفاده از سودش سپرده گذاری بلند مدت بکنم؟
17پول گذاشتن در بانک به نیت سود گرفتن چه حکمی دارد؟
18آیا وام گرفتن از بانک در صورتی که در آن شرط سود شده باشد یا پولی به صورت سپرده گذاشته شود و سود به آن تعلق گیرد، رباست و حرام محسوب می شود و تا چند در صد سود حلال است؟
19آیا پولی را که نزد بانک پس انداز می کنیم و سودی بابت آن دریافت می کنیم ربا محسوب می شود؟ نزد چه حسابی پول پس انداز کنیم که سودش ربا نباشد؟
20اگر با سپردن پول به کسى، بخواهم در هر ماه درصد مشخصى از سود پول از او دریافت کنم ؛ راه حل بدون ربا چیست؟
21در جامعه افرادی هستند که در کار تولید و امثالهم مشغولند و گاهی به دلیل کمبود نقدینگی درخواست پول دارند با این شرط که هر ماهه بابت این پول سودی را پرداخت نمایند، آیا این اشکال شرعی دارد یا خیر؟ چون با این پول آنان کار می نمایند برخی اعلام می نمایند که اشکالی ندارد. ضمنا در پاسخ خود وضعیت بانک ها و صندوق های اعتباری که سود پرداخت می نمایند و نحوه کار واقعی آنها را بهتر می دانید نیز توضیح بفرمایید.
22مادر و برادرم مقداری پول در بانک در حساب بلند مدت گذاشته اند و از سود آن شهریه دانشگاه من پرداخت می شود. تکلیف این سود برای بازکننده حساب و برای من چیست؟
23سپرده گذاری در بانک های دولتی و خوردن سود آن سپرده (امر و معاش کردن) با آن چگونه است؟ سپرده گذاری در بانکها و مؤسسات مثل قوامین و بنیاد و غیره که سود آنها نسبت به سایر بانک ها بیشتر است چگونه است؟
24آیا نظام بانکی ایران ربوی است و ایا سودی که به سپرده ها اعم از کوتاه مدت و بلند مدت داده می شود ربا محسوب میشود؟
25کارمندی هستم که حقوقم به حساب عابر بانک از نوع سپرده قرض الحسنه واریز می شود، حساب دیگری از نوع سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت باز کرده ام و حقوقم را در آن واریز می کنم تا به آن سود تعلق گیرد آیا این کار از نظر شرعی درست است؟ و اگر درست است خمس به آن تعلق می گیرد و چگونه محاسبه می گردد (خمس به اصل پول یا به بهره آن تعلق می گیرد)؟ لطفا مفصل توضیح دهید.


آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed