جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه (152) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 152 پرسش مرتبط با کلیدواژه در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه ، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1من یک دانشجوی 22 ساله هستم من یک مشکل دارم. بعضی صبح ها که من جنب می شوم خجالت می کشم که جلوی پدر و مادرم به حمام روم و به عنوان های مختلف از خواندن نماز در آن صبح خوداری می کنم ولی این مشکل برای من خیلی آزار دهنده است لطفا به من این جواب را بدهید چون خجالت می کشم این موضوع را به کسی سؤال کنم. و مسأله شرعی من را طبق فتوای مرجع تقلیدم بهم ارسال نمائید.
2در هنگام غسل بدن چه مقدار باید پاک باشد؟ یعنی تمام چرک و آلودگی ها باید از بین رفته باشد؟ آیا لازم است که آن قدر کیسه و لیف بکشیم تا یقین حاصل کنیم؟
3برای غسل کردن به هنگام غسل دادن سر فقط باید سر زیر آب باشد؟
4برای غسل کردن به هنگام غسل دادن سر فقط باید سر زیر آب باشد؟
5اگر دو غسل حیض و جنابت بر زن واجب باشد باید 2 غسل با 2 نیت انجام شود؟ و الویت با کدام است؟
6اگر دو غسل حیض و جنابت بر زن واجب باشد باید 2 غسل با 2 نیت انجام شود؟ و الویت با کدام است؟
7طریقه صحیح غسل چگونه می باشد؟ پس از ورود به حمام قبل از آنکه بدن خیس شود باید اعمال غسل انجام شود یا در حین استحمام که بدن خیس می باشد نیز امکان دارد؟ همچنین در حین غسل می توان بر روی اجزای بدن دست کشید و آب را پخش کرد؟
8طریقه صحیح غسل چگونه می باشد؟ پس از ورود به حمام قبل از آنکه بدن خیس شود باید اعمال غسل انجام شود یا در حین استحمام که بدن خیس می باشد نیز امکان دارد؟ همچنین در حین غسل می توان بر روی اجزای بدن دست کشید و آب را پخش کرد؟
9غسل جنابت اگر غسل برای ما واجب شد باید غسل را حتما تا وقت نماز نگه داریم و با آن نماز بخوانیم یا می توان غسل کرد و در صورت باطل شدن آن قبل از رسیدن وقت نماز برای نماز خواندن وضو گرفت مثلا اگر نیمه شب غسل کردیم می توانیم بعد از آن بخوابیم و برای نماز صبح وضو بگیریم؟
10اگر غسل واجبی بر گردنمان باشد و ما از آن بی اطلاع باشیم و بعد از تقریبا 1 سال بفهمیم تکلیف نماز و روزه هایمان چه می شود؟
11آیا در غسل باید بدن را زیر آب بگذاریم تا خودش بر بدن جاری شود یا می توان از دست برای شستن استفاده کرد؟
12آیا تاتوی ابرو برای خانم هایی که نماز می خوانند در وضو و غسل مشکل ایجاد نمی کند؟ شنیده ام که خانم هایی که فوت می کنند هنگام غسل میت تاتوی ابروی آنها را با سنگ پا از بین می برند. آیا صحت دارد و علت چیست؟
13کسی که به نیت غسل به حمام می رود ولی در عمل، غسل کردن را فراموش کند، وظیفه اش چیست؟ و نیز در صورت شک در این که غسل کرده است یا نه؟ چگونه است به صورت جداگانه؟
14آیا در غسل در هنگام شستن نیمه راست بدن شستن گردن لازم است؟
15غسل در حالی که عرق جنب از حرام به بدن است باطل است؟ در همین مورد اگر عرق خیلی کم چرب وجود داشته باشد غسل باطل است؟
16ترتیب انجام دادن «غسل حیض» را لطفا توضیح دهید.
17آیا در غسل اگر در داخل ناف مانع باشد و اگر شک داشته باشیم که آب برسد یا نه این غسل صحیح است یا نه؟
18اگر انسان برای نماز صبح بیدار شود و فرصت زیادی تا طلوع خورشید نباشد و نتواند در این زمان خود را پاک کند، وظیفه اش چیست؟
19آیا با لاک بر روی ناخن های پا می توان غسل کرد؟ در صورتی که یکی از آنها بدون لاک باشد چطور؟
20من معمولا بعد از غسل در شرایط آن مثل وجود مانع شک می کنم. باید به شک توجه کنم؟ این که می گویند اگر بعد از غسل در صحیح بودن آن یا صحیح انجام دادن آن شک کنید غسل صحیح است، منظور شک در شرایط غسل است یا در انجام هر دوی آنها؟
21در غسل تا چه مقدار از گوش ها را باید بشوئیم و همچنین آیا شستن کف پاها و مقداری از داخل بینی لازم است؟
22اگر شک کنیم که آیا غسل را انجام دادیم یا خیر آیا باید به شک خود اعتنا کنیم؟
23آیا برای غسل کردن باید نیت خاصی را به زبان بیاوریم؟
24آیا در غسل موهای سر و همچنین موهای سایر قسمت های دیگر بدن را لازم است به دقت بشوییم تا آب به پوست زیر موها برسد یا اینکه اگر به طور سطحی هم بشوییم کافیست؟
25مشکلی که من دارم اینه که موقع شنا کردن یا حمام رفتن به سادگی در گوشم آب می رود. بنابراین بسیار احتیاط می کنم یعنی اصلا استخر نمی روم و موقع حمام کردن باید گوش درون گوش هایم بگذارم تا آب نرود و تازه با تمام این اقدامات با احتیاط دوش بگیرم و پس از حمام هم باید با گوش پاک کن گوشهایم را خشک کنم. سؤالم اینه که با توجه به موارد فوق، من برای غسل کردن مشکل دارم. بنابراین لاله گوشم را بدین طریق آب می کشم که دست هایم را خیس می کنم و رو و قسمت داخل گوش می کشم. می خواستم بدونم آیا این مطلب کفایت می کنه یا باید حتما کل سر به علاوه گوش زیر آب گرفته بشه تا غسل قبول باشه؟


آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed