جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه اخلاص عمل (12) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 12 پرسش مرتبط با کلیدواژه اخلاص عمل در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه اخلاص عمل، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1آیا این درست است که ما انسان ها کاری را برای ثواب آن انجام دهیم؟ آیا کار ما مورد قبول واقع می شود یا نه؟
2چطور بتوانیم از ابتدای مسیر زندگی مان اخلاص را در کارهایمان، نیت ها و اعمال مان جاری سازیم؟ من هر زمان که در این موضوع حساس می شوم دچار بحران روحی می شوم. وقتی به روایات و احادیثی که در این زمینه وجود دارد نگاهی می اندازم متوجه می شوم که بنده با اخلاص نیستم و شعبه های از خودخواهی، ریا و نفاق در وجودم می بینم که برایم ناامید کننده است. لطفا در این مورد مرا راهنمایی ام کنید.
3می خواستم بدانم برای اخلاص در عمل باید چه کار کرد؟
4در کاری که در بین مردم انجام می دهم چگونه خلوص واقعی به دست آورم؟ (مثل مداحی)
5من نگرانم که در طول عمر تلاشهایم را تباه کنم مثلا الان که دارم برای کنکور ارشد فراگیر وقتم را می گذارم، احساس می کنم اهدافم و نیاتم دنیایی است و اهداف الهی و خیرخواهانه ام فقط در حد حرف و خیال اند. چگونه می توان به خلوص نیت رسید؟ البته می دانم و انتظار ندارم شما برایم نسخه ای بنویسید که یک شبه نتیجه دهد.
6چگونه می شود برای رضای خدا کار کرد و با اخلاص بود؟
7مشاور محترم نظر و عقیده شما در مورد آنچه که ذکر می کنم، چیست؟ بنده وقتی که کار نیک انجام می دهم یا قرآن می خوانم یا هر کار پسندیده به خودم می گویم که این چاپلوسی برای خداوند است، منظورم این است با این کارها می خواهم توجه خداوند را به خود جلب کنم و بگویم که خدایا من فلان کار نیک را انجام داده ام پس هوایم را داشته باش تا به راه کج نروم و خدا این گونه افراد را که با این کارها می خواهند خودی نشان دهند را دوست ندارد مانند شخصی که برای جلب توجه دیگران هر کار انجام می دهد. به این دلیل در انجام این جور کارها مانند نماز اول وقت یا قرآن خواندن خیلی دلسرد هستم و می گویم که این کارها نوعی خود نشان دادن و چاپلوسی است و فایده ندارند.
8اسلام راجع به کیفیت انجام کار چه می گوید؟ اسلام چقدر به کمیت و چقدر به کیفیت اهمیت می دهد؟ و اسلام چقدر به مقاومت در کار و تلاش و چقدر به تولید و خدمات و صنعت بها می دهد؟
9چطور اخلاص به دست بیاوریم؟
10در این قسمت آورده اید در آغاز هر کار عبادات ـ کمى مکث کنید و مراقب باشید اگر نیت خالص است و ریایى نیست، انجام دهید وگرنه ترک کنید. بنابراین با این اوصاف آیا فردی که دغدغه چنین امری یعنی کسب اخلاص را دارد باز هم از انجام بسیاری امور دست بکشد؟ و یا اینکه انجام دهد ولی سعی کند که جلوی آن لذت نفس را بگیرد مثلا انجام کار را به تأخیر بیندازد استغفار کند و دیگران را آگاه نکند و ... گرچه هنوز هم در دلش خالص بودن را تنها نمی طلبد.
11همیشه بعد از اینکه کاری را انجام می دهم به این فکر می کنم که آیا برای رضای خدا بوده یا نه؟ بعضی وقت ها تشخیص نمی دهم. آیا این درسته که اگر به خاطر انجام آن کار از کسی انتظار تشکر نداشته باشی آن کار برای رضای خدا بوده است؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
12چه کنم هنگامی که در فعالیت ها شرکت می کنم مثلا مطلبی را برای چاپ در نشریه می دهم اخلاص داشته باشم و فقط به خاطر رضای خدا انجام دهم؟ چرا که وقتی فکر می کنم دیگران متوجه می شوند خوشم می آید و انگار هدف دومی که جلب توجه و رضایت مردم است در نظرم به وجود می آید؟

آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed