جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه پرسمان (19945) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 19945 پرسش مرتبط با کلیدواژه پرسمان در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه پرسمان، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1 من خیلی وقت پیش دوتا سوال پرسیدم چرا هیچکس جواب نداده؟؟؟؟
2چگونه می توان خدا را شناخت؟
3راست می گه دیگه. خداییش این دلیل سوم رو نمی گفتید سنگین تر نبود؟ پس چرا راه به راه تو این حسینیه ها و ... نام حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه(س) با عربده گفته می شه؟ نکنه مسلمان ها نسبت به بانوان گرامی بی غیرت شدند؟ یا خداوند و ائمه(ع) بی غیرت هستند که اینطوری اجازه می دهند که ... البته دلیل اینکه ادبیات به این شکل در آمده که نام زن ها کمتر برده بشه دلیل بر غیرتی که مردان نسبت به زنان دارند و ربطی به خدا نداره؟ ربط به تعصب و غیرت داره که آن هم شاید منشأهای دینی هم داشته باشه.
4وقتی عزیزی از دنیا میره آیا مردگان مانند پدر مادر و ... میان استقبال این مرده تازه؟ آیا این مردگان همیشه با هم هستند تو عالم برزخ؟
5در مورد میوه های نام برده شده و خواص آنها در آیات قرآن توضیح دهید.
6می خواستم بدانم آیا این درست است که هر کس گوشش صدا داد یعنی کسی آن را غیبت کرده است؟
7تفسیر آیه 32 نور در جامعه امروزه چگونه است؟ خداوند در این آیه فضل خود را وعده می دهد ولی آیا برای امروزه و شرایط اجتماعی امروز می توان تنها با توجه به این وعده انسان دست به این کار بزند و چنین کاری در امروزه مصداقی دارد یا خیر؟ (مخصوصا برای افراد 19 سال و دانشجو)؟)
8در مورد «بهترین اقسام ایمان» مطالب خیلی جالب می خواستم.
9اگر انسان صیغه غیر دائم بخواند باید هر چه همسرش بگوید گوش بدهد و برای همه کار از همسرش اجازه بگیرد؟
10اگر فعل «القیا» در سوره ق آیه 24 درمورد چیزهای بی ارزش به کار می رود پس چرا خداوند در سوره قصص آیه 7 از فعل «فالقیه» استفاده کرده است؟ مگر نعوذبالله سبد حاوی حضرت موسی(ع) چیز بی ارزشی است؟
11همسر من خرید و فروش سیمان به صورت آزاد انجام می دهد یعنی از شهر های دیگر مثل کرمان، یزد، شیراز می خرد و به صورت آزاد می فروشد و طرف های معامله او از این کار راضی هستند و خودشان سفارش به همسرم می دهند آیا درآمدی که ایشان به دست می آورد حلال است؟ وظیفه من چیست؟ ما ساکن مشهد هستیم.
12من یه دانشجوی پزشکی هستم که باید حداقل 7 سال درس بخونم تازه بعدش برم سربازی بعدش امتحان تخصص شرکت کنم اگه خوب درس بخونم ان شاءالله 35 سالگی تخصصم رو می گیرم. (اینها بیشتر حالت شوخی داشت)، ولی من الان باید ازدواج کنم باید. من یه دانشجوی مذهبی هستم. خانواده مذهبی هم دارم. اما من نه فعلا کار دارم نه حقوقی بابت کارم می گیرم تازه سال 6 به خاطر کار در بیمارستان ماهی هشتاد تومن می گیرم که اگه به سال شش برسم. مادر و پدرم هم خیلی زیاد به این مسأله شغل اهمیت می دن. ولی من نمی دونم که چه طور من که پزشکی هستم نمی تونم این کار رو بکنم ولی کسی که رشته های خیلی سطح پائین می خونه می تونه؟ من که آینده شغلی بهتری نسبت به اونها دارم. تازه تعریف از خودم نباشه توانایی هر کاری رو هم دارم می تونم هر کاری رو به نحو احسن انجامش بدم توی هر کاری بهترین هستم. تازه از بچه های دانشکده خودمون هم چند نفر اقدام به این کار کردند ولی من روم نمیشه که ازشون بپرسم که چه طوری این کار رو کردند. می خوام پدر و مادرم رو تحت فشار بذارم و تهدید کنم ولی شاید این کار درست نباشه؟!! چندین بار به طور روشن و آشکار این موضوع رو مطرح کردنم مادرم که میگه من تو فکرتم ولی شغل که نداری کار که نداری زندگی سخته فامیل جدید پیدا می کنی سرت شلوغ میشه پدرم که حتی حاضر نیست در این مورد صحبت کنه حتی یه بار تلویزیون داشت در این مورد صحبت می کرد سریع کانال تلویزیون رو عوض کرد من فقط اون موقع خندیدم. می خوام بهشون بگم که اگر این کار رو نکنند من هزار تا کار دیگه می کنم که هم آبروی خودم بره هم اونا ولی به خودم اصلا نمی تونم اجازه بدم که این حرف رو بزنم ولی من این کار رو می کنم. حتی یه دختر خیلی خوب و باحجاب و خیلی مذهبی توی دوستای خواهرم سراغ دارم که به هیچ کسی تا حالا نگفتم ولی یه بدبختی دیگه من اینه که من زنجان پزشکی می خونم خانوادم تهران هستن و اون دختره هم تهران درس می خونه. حالا باید چی کار کرد؟ کار من داره از عفت چشم و عفت همه چیز داره می گذره! قصد من از ازدواج این نیست که رابطه جنسی داشته باشم نه فقط می خوام با یه کسی از جنس مخالف باشم که اولا چشمم پاک باشه بعدش هم آرامش داشته باشم به خدا فکر می کنم این طور بهتر می تونم درس هام رو بخونم ولی شاید من اشتباه می کنم شاید بقیه ولی من این کار رو هر طور که شده انجامش می دم به همین زودیا! فکر نکنید که عاشق شدم و دلباختم و از این چرت و پرت ها نه من فقط دلایلم همون چیزهایی بود که گفتم! من فقط می خوام فکرش رهام کنه، می دونید من توی یه مرحله از زندگیم گیر کردم که نمی تونم خودم رو با هر چیزی جلو ببرم می خواستم برم حوزه ولی دیدم اونجا چیزی که به درد من و من به درد اونا بخورم ندارم. الان تحقیقا نمی دونم که چی کار کنم؟ یه راهنمایی درست بکنید هر کاری که بگید می کنم حتی اگر بگید 10 سال دیگه ازدواج کن.
13من بدون انتخاب خود و صرفا به جهت این که پدر و مادرم مسلمان زاده هستند خودم را مسلمان می دانم (با توجه به این که خودم از ابتدا هیچ حقی برای این انتخاب نداشتم یعنی در برابر عمل انجام شده قرار گرفته ام) و اگر مثلا من تحقیق کنم و به این نتیجه برسم که می خواهم دین خود را عوض کنم و برای مثال مسیحی شوم، اسلام مرا مرتد می داند و خون من حلال می شود؟ مگر غیر از این است که تمامی دین های آسمانی همگی از جانب خداوند آمده اند پس هیچ فرقی نمی کنه که چه دینی باشد (خداوند که نعوذبالله حرف ها و گفته هایش را کم وزیاد نمی کنه) و فقط مهم این است که ما به تمامی دستورات الهی گردن بنهیم چه در اسلام باشد چه در یهود و ... پس چرا ما برای این که بخواهیم دین خود را انتخاب کنم نمی توانیم آزاد باشیم؟
14آیا می توان هر دعایی برای دنیا و آخرت را در قنوت نماز خواند و همان ها را در سجده هایمان هم تکرار کنیم و طولانی کردن سجده ها بیش از حد معمول برای خواندن دعاها اشکالی دارد؟ (نمازهای واجب)
15انسان باید چگونه حاجات دنیوی خود را از خدا بخواهد چون ممکن است به صلاح نباشد؟ مثل اگر انسان وسایل رفاه و آرامش و آسایش را بخواهد یا همسری با تقوای کامل و درجات معنوی بالا یعنی ممکن است اینها به صلاح انسان نباشد؟
16من همیشه به کسانی که با یک اتفاق ساده خداوند بهترین مسیر زندگی را به آنها نشان داده و این اتفاق یا جرقه آن چنان تأثیر عمیقی در وجودشان گذاشته و به کمال رسیده اند غبطه می خورم و سعی می کنم صفات بارز آنها را در درون خودم پرورش دهم اما می خواهم بدانم که در کل انسان باید چه خصلت ها و صفاتی را در خود داشته باشد تا از زمره متقین و هدایت یافتگان حقیقی باشد؟
17چرا برای رفع نگرانی ها و دغدغه ها در مورد ازدواج در ایران مشکل وجود دارد؟
18نقش و میزان تأثیر قضا و قدر و در مقابل آن تلاش چیست؟ به چه میزانی تعیین شده است؟
19دلایل امامت امامان در قرآن و احادیث چیست؟
20یکی از مشکلاتم این است که انگیزه درس خواندن را از دست داده ام و برایم یک زندگی بی هدف به وجود آمده است؟
21من یک مشکلاتی مانند کمبود اراده و اعتماد به نفس دارم و خلاصه حس می کنم یک بحران هایی دارم و به تصمیمات واحد و یکسانی در زندگی ام نرسیده ام آیا من باید قبل از ازدواج این مشکلات را حل کنم یا بعد از ازدواج و در کنار همسرم این مشکلات را حل کنم و به خود سازی بپردازم؟
22یکی از معیارهای همسر مورد علاقه من ایمان بالاست ولی من خودم چنین ایمانی ندارم و حتی مشکلاتی هم داشته ام آیا این توقع به جایی هست یا نه؟ ضمنا من در گذشته اشتباهاتی داشته ام آیا لازم هست به همسرم بگویم یا نه چون او هم مثل من که یک دختر پاک می خواهم یک پسر پاک می خواهد و اگر به او دروغ بگویم یک عمر به او دروغ گفته ام ولی اگر نپرسد دیگر لازم نیست به او واقعیت را بگویم؟
23من در آشنایان خود کسی که شرایط ازدواج با من را داشته باشد نمی شناسم آیا اینکه به پدر و مادرم بگویم یک دختر با خصوصیاتی که من می خواهم برایم پیدا کنند کار درستی است. من می دانم این روش بهترین راه است اما مشکل اینجاست که فردی که برای من پیدا می کنند اصلا من نمی دانم دوستش دارم یا نه فقط می توانم شب خواستگاری کمی با او حرف بزنم و این آشنایی برای یک عمر زندگی کافی است یا نه ولی یک چیز را می دانم اگر دختری با شرایط خانوادگی ما پیدا شود من حتی ندیده حاضرم با او ازدواج کنم نظر شما در این زمینه چیست؟
24برای نماز خواندن اگر غسل واجب داشته باشی آیا می توان بدون وضو نماز خواند؟
25من تعداد روزهایی که نماز قضا دارم نمی دانم برای ادای آن نمازهای قضا چه باید انجام بدهم، لازم به ذکر است که من حدود یک سال می باشد که بعضی از روزها نتوانسته ام نماز بخوانم و قبل از آن نماز قضا نداشتم؟


آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed