جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > علم و دانش > پزشکی و سلامت
پیوند همیشگی پرسش
    سلام خانم دکتر خواهش میکنم یه لطفی بکنید ادامه طرز تلفظ حرف س رو بذارید دارم میمیرم دیگه چککار کنم تو رو خدا کمکم کنید وقتی میگم س اصلا روی زبونم نمیاد از دندون سمت راست گفته میشه خواهش میکنم خانم دکتر
پزشک آنلاین در تاریخ 15 مهر ماه سال 1393 در ساعت 12:00 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 441
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
سلام،نوع جاگذاری زبانتان غلط است.تمرین کنید زبانتان را به آرامی و با فشار کم در مرز لثه و دندانهای پایینی جلو نگهدارید.مدتی بدون صداسازی در همه حال و همه جا نگهداشتن زبان را در این حالت تمرین کنید.سپس کم کم صداسازی کنید،از انحراف زبانتان بسمت کنار جلوگیری کرده و با نگهداشتن زبان در پشت دندانهای پایینی،س بگویید.

برگرفته از : http://www.goftardarmani.ir/ (لیلا رستم شیرازی)


پزشک آنلاین در تاریخ 15 مهر ماه سال 1393 در ساعت 12:00 ق.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
دوست عزیز تو هم میتونی.هر کسی به شیوه ی مخصوص خودش حرف میزنه یکی برای تلفظ این حرفها از فک بالا بعضیا از فک پایین استفاده میکنن منو خیلیا از فک بالا استفاده میکنیم برای تلفظ س و ز،خیلیم عالی و نرمال حرف میزنیم.گفتاردرمانان عزیز فک پایینو تاکید میکنن ولی اینطور نیس هر کس شیوه ی خاص خودشو داره.اره خود منم برای تلفظ بیشتر از سمت راست کمک میگیرم ولی با پیشرفتو اعتماد به نفسی که تا الان پیدا کردم کم کم حالت لبام هنگام تلفظ داره درست میشه و زبونمم با کمی انحراف که اصلا تاثیری بر تلفظ نمیزاره س و ز رو تلفظ میکنه. حالا بگو از کی اینطور شدی؟؟و این حروف رو از کجای دهانت و چه حالتی از زبونت تلفظ میکنی تا من کمکت کنم اگه مایل باشی.اگه خوندی جواب بده تا راهنماییتون کنم
امین ربانی در تاریخ 17 اردیبهشت ماه سال 1396 در ساعت 04:19 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
سلام من 25 ساله هستم لغات "س" و "ز" رو مانند "ث" و "ذ" تلفظ میکنم در ضمن دو برادر من هم همین مشکل را دارند. اما پدر و مادرم این مشکل را ندارند آیا درمانی برای آن هست یا نه؟
با سلام دختری 26 ساله هستم. در تلفظ حرف س و ز دچار مشکل هستم . و همین امر جلوی بیشرفت مرا گرفته و بسیار اعتماد به نفسم را پایین آورده . لب بالایی ام بسیار کوچک است و حتی دوستان نیز گاهی مواقع مرا مسخره کرده اند و بخاطر همین موضوع در طی 20 سال تحصیل تا به حال یک بار هم در کلاس به صورت شفاهی کنفرانس نداده ام. خواهشمندم مرا راهنمایی کنید. خواهش می کنم
سلام .آقای دکتر من همون موردی بودم که جراحی بینی وپلک انجام داده بودم و ناراضیم. من فقط میخواستم نوک بینی ام خوش فرم باشد وعمل بینی را به این خاطر انجام دادم ولی دکترم استخوان بینی ام که هیچ مشکلی از هیچ نظر باهاش نداشتم را هم تراشیده ودر قسمت استخوانی خیلی کوچیک شده نارضایتی از عملم بخاطر اینه که باید بمن میگفت میخواد دست به قسمت استخوانی هم بزنه در حالیکه من تصور میکردم قسمت غضروفی نوک بینی ام چیزی میلیمتری کوچک میشود .از این عمل اصلا آگاهی نداشتم دکترم هم زیاد توضیح نداد . شاید فکر کردم دکتر قسمتهای مورد دار را خودش تشخیص میدهد ووآنرا عمل میکند اصلا فکر نمیکردم دست به استخوان بزند وبهمین خاطر ما اصلا در مورد شکل بینی با هم حرف نزدیم.در مورد پلک هم دوخط زیر چشمهام افتاد ومن به آن دو خط خیلی حساس شدم به دکتر پوست مراجعه کردم گفت چیزی نیست ولی اگر خیلی برات مهمه به جراح پلاستیک مراجعه کن وقتی برای جراحی بینی وقت گرفتم مشکل این خطوط را هم گفتم دکترم گفت باید چربیهای زیر چشم شما خارج شود من دیگر باهیچ دکتر دیگری مشورت نکردم به گفته های اون اعتماد کردم وهردو عمل را باهم انجام دادم.بعد از عمل زیر چشمهام گود شد وحالت چشمهام عوض شد حالا در قسمت پلک تحتانی چشمهایم هیچ تکیه گاهی ندارد و پوست آن قسمت به حدقه چشمم چسبیده وچشمهایم در پلک پایین آن حالت پری را ندارد و فاجعه در آنجا بودکه خطوط همچنان سرجایش هست وقتی به دکترم معترض شدم که من میخواستم این حلقه های زیر چشمم برود ،حالا هم چشمهایم گود شده ،هم این چشمهای من نیست .گفت خانم شما پف داشتید ومن در اینمورد همه چیز را توضیح داده بودم گفتم یعنی بمن گفتید چشمهایم تغییر حالت میده ومن این کار را کردم .کدام آدم عاقلی قبول میکند حلقه های زیر چشمش برود بشرط اینکه حالت چشمهایش عوض شود.او دروغ گفت ولی من چطور میتوانستم ثابت کنم.البته الان با یکسال تحقیق این نتیجه ها رو گرفتم که هردو قابل حله ولی انجام این کار توسط خانواده ام غیر ممکنه چون از چند سال پیش وکار من خاطره خوشی ندارند واینکه هنوزم مدام سرزنشم میکنندبعد از اون عمل من تا یکسال اصلا از خونه بیرون نرفتم وبا هیچ کس حرف نزدم والان تقریبا سه ساله که با خانواده ام بیرون رفته ام ولی دیگه تنهایی هیچ جا نرفتم دانشگاه میرفتم که اون هم نصفه ول کردم الان سی سال دارم پسری که باهاش دوست بودم الان سی و پنج ساله است بهیچ وجه نمیتونم این بینی وچشمها را تحمل کنم حاضر هم نیستم پیش مشاور برم چون نهایتش میخواد منو راضی کنه با شرایط جدید کنار بیام ولی اگه قراره با این چهره تا آخر عمر سر کنم چرا بیرون را تحمل کنم بنظرم خونه از هرجای دیگه امن تره نهایتا مگه قراره چند سال دیگه زندگی کنم . اون پسر بار سوم یا چهارم بود که هم رو میدیدم وبمن پیشنها ازدواج داد خیلی رو راست بود دروغ نمیگفت با یکی هم قبل ازمن دوست بوده که قصد ازدواح داشتند که سر مهریه بهم خورده بوده . بعد از دیپلم شروع بکار کرده که الان در بازار یک مغازه پوشاک داره که وقتی بیست وشش سالش بوده اون مغازه رو خریده ، مرد با اراده ای یه ،رفتارهای بچگانه نداشت یک جورایی هم کار های خونه اشون وخرج خونشون با او بود ،کلا چیز بدی نداشت .فقط یک کم زیادی مغرور بودوبعد از جواب منفی من فکر میکنم خیلی منو دوست داشت که منو رها نکرد وبره .ولی الان قضیه خیلی فرق میکنه چون خیلی وقته منو ندیده وحالا که می بینه فقط تلفنی باهاش حرف میزنم رابطه امون یه جورایی سرده .
با سلام ، پسرم 6 سال 5 ماه است. هنگام تلفظ حروف غ ، ق مشکل دارد مثلا غاز را " آآز " می گوید . همچنین در حرف ر نیز مشکل دارد و به جای آن " و " را بکار می گیرد. با توجه به مطالب ارزنده قبلی که از جنابعالی در سایت دیدم تقاضای راهنمایی دارم . لازم به ذکر است که بنده پزشک هستم و در تلفظ حروفی مانند ک ، گ ، خ نیز که قبلا پسرم مشکل داشت با تمرینات توانستم مشکلش را حل کنم. ممنون .
سلام خسته نباشید.من تو گفتن بعضی از حروف مشکل دارم مثل ر ولی بعضی مواقع لکنت زبونم بهتر ميشه و بعضی مواقع بدتر میشود ولی لکنت شدید ندارم.راستش زبونم برا گفتن بعضی کلمات نمی چرخه.من تیک عصبی مزمن دارم که الان هفت هشت ساله که دارم قرص می خورم و استرس خیلی زیاد دارم می خواستم ببینم تیک و استرس من ربطی به لکنت زبون داره یا نه.من قرص هالوپیریدول و سرتان و کلونیدین و پروپرانولول هم می خورم. من گفتار درمانی نیاز دارم یه به خاطر بیماری عصبی من هست من بعضی مواقع خوبم و بعضی مواقع هم بدتر میشم.خواهش میکنم جواب من رو بدین ممنون.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed