جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > دسته بندی نشده
پیوند همیشگی پرسش
    
آیا میشود در عوض روزه هایی که زن به علت ایام عادت ماهیانه نمی گیرد مبلغی را به عنوان کفاره پرداخت؟چقدر؟چگونه؟وآیا برای سالهای قبل به این مبلغ کفاره ای هم اضافه می شود؟
Rezvan در تاریخ 4 مرداد ماه سال 1390 در ساعت 12:40 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 4093
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
اگر تا ماه رمضان سال بعد نتواند قضای روزه هایی که به این علت نگرفته است را بگیرد، باید کفاره همان تعداد را بپردازد ولی بعدا باید قضای آن روزه ها را هم بگیرد ولی یک کفاره بیشتر نباید بدهد حتی اگر چندسال بگذرد.
میزان کفاره هم توسط مراجع اعلام می شود.

amin در تاریخ 4 مرداد ماه سال 1390 در ساعت 04:07 ب.ظ به این سوال جواب داده است.





پرسش های مرتبط:
لطفا درباره مسائل حقوقی زیر توضیح دهید. الف. ماده 220 ق م ا (قانون مجازات اسلامی) می گوید: اگر پدر یا جدپدری فرزند خود را بکشد قصاص نمی شود و به پرداخت دیه ی قتل به ورثه و تعزیر محکوم می شود. اولا آیا چنین حکمی در شرائط کنونی درست است؟ ثانیا چرا این حکم در مورد مادر و مادر بزرگ نیست (در حالی که زحمات مادر برای فرزندانش به اندازه پدر و بلکه بیشتر است) ب. ماده 261 ق م ا می گوید: اولیا دم که قصاص و عفو در اختیار آن هاست همان ورثه ی مقتول هستند مگر شوهر یا زن که در قصاص و عفو و اجرا اختیاری ندارند. به نظر شما چرا یک شوهر نسبت به همسر خود و بالعکس نباید حق قصاص و عفو داشته باشد، دو نفر که عمری را با هم زندگی کرده اند و ... آیا این حکم عادلانه است؟ ج طبق ماده 949-947 قانون مدنی، زوج از تمام اموال زوجه (زن) خود ارث می برد ولی زوجه فقط از اموال منقول و قیمت ابنیه و اشجار ارث می برد و نه عین (خود) آنها، مگر این که وارث از دادن قیمت ابنیه و اشجار امتناع کند که در آن صورت زن می تواند از عین آن سهم خود را استیفاء کند؟ علت این تفاوت فاحش بین زن و مرد چیست؟ د. ماده 630 ق م ا می گوید: هر گاه مردی همسر خود را در حال زنا با مرد اجنبی مشاهده نماید و علم به تمکین زن داشته باشد می تواند در همان حال هر دوی آنها را به قتل برساند. چرا این حکم در مورد زن وضع نشده است یعنی چرا اگر زن شوهر خود را در این وضعیت مشاهده کند نمی تواند او را به قتل برساند!!؟
با سلام و خسته نباشید
من حدود یک سال پیش به جرم جعل و استفاده از سند مجعول به پرداخت مبلغ 600 هزار تومان محکوم شدم . البته یک روز هم در زندان بودم . الان می خواهم در یکی از ادارات دولتی مشغول به کار شوم . می خواهم بدانم آیا راهی وجود دارد که زمانی که سو سابقه می گیرند سابقه ای برای من وجود نداشته باشد . و آیا این جرم از جرایمی است که باعث می شود من را استخدام نکنند

سلام
دختری هستم 21 ساله ، ساکن تهران ،
7 ماهی میشود که از طرف یکی از دوستان صمیمی ام ،مردی 26 ساله ، هندی ، به من پیشنهاد ازواج شده ، بعد از کلی تفکر ، و مشورت ، امتحان وی ، و سبک سنگین کردن موضوع ، به این نتیجه رسیدم که او می تواند مرد ایده الی برای من باشد ، از لحاظ فکری، دیدگاهمان به زندگی و از خیلی جهات دیگر و مهم تر از همه علاقه ای به همدیگر داریم ، اگر ارده کنیم می توانیم زندگی مشترک خوبی را در کنار هم داشته باشیم ، و این اطمیانان من زمانی کامل تر شد که دوبار ، توسط دو نفر عالم  با قرآن برایم استخاره کردند و هر دو بار به طور باور نکردنی خوب آمد!
این مسئله رو هم با پدرم در میان گذاشتم ، انتظار عکس العملی تند از وی داشتم اما خیلی آرام چند دقیقه ای صحبت کرد و در اخر نتیجه گرفتم که ممکن است تنها مشکل او با این ازدواج این باشد که ایشان 26 سال را هندو زندگی کردن ، هرچند که می خواهد به دین مبین اسلام روی بیاره!
سوال و خواهش من این است : 
چطور میتونم خانواده ام رو راضی کنم .............. و اگر هیچ راهی نماند ، آیا می توانم با وی ازدواج کنم و بعد از گذشت یک برهه زمانی برگردم و صحت انتخابم رو بهشون ثابت کنم و رضایتشون رو جلب کنم؟!
کمکم کنید ، خواهش می کنم! 

 

 

لطفا درباره مسائل حقوقی زیر توضیح دهید. الف. ماده 220 ق م ا (قانون مجازات اسلامی) می گوید: اگر پدر یا جدپدری فرزند خود را بکشد قصاص نمی شود و به پرداخت دیه ی قتل به ورثه و تعزیر محکوم می شود. اولا آیا چنین حکمی در شرائط کنونی درست است؟ ثانیا چرا این حکم در مورد مادر و مادر بزرگ نیست (در حالی که زحمات مادر برای فرزندانش به اندازه پدر و بلکه بیشتر است) ب. ماده 261 ق م ا می گوید: اولیا دم که قصاص و عفو در اختیار آن هاست همان ورثه ی مقتول هستند مگر شوهر یا زن که در قصاص و عفو و اجرا اختیاری ندارند. به نظر شما چرا یک شوهر نسبت به همسر خود و بالعکس نباید حق قصاص و عفو داشته باشد، دو نفر که عمری را با هم زندگی کرده اند و ... آیا این حکم عادلانه است؟ ج طبق ماده 949-947 قانون مدنی، زوج از تمام اموال زوجه (زن) خود ارث می برد ولی زوجه فقط از اموال منقول و قیمت ابنیه و اشجار ارث می برد و نه عین (خود) آنها، مگر این که وارث از دادن قیمت ابنیه و اشجار امتناع کند که در آن صورت زن می تواند از عین آن سهم خود را استیفاء کند؟ علت این تفاوت فاحش بین زن و مرد چیست؟ د. ماده 630 ق م ا می گوید: هر گاه مردی همسر خود را در حال زنا با مرد اجنبی مشاهده نماید و علم به تمکین زن داشته باشد می تواند در همان حال هر دوی آنها را به قتل برساند. چرا این حکم در مورد زن وضع نشده است یعنی چرا اگر زن شوهر خود را در این وضعیت مشاهده کند نمی تواند او را به قتل برساند!!؟

 سلام...من پسرم ........ یک هم کلاس داشتم (دختر) او از نگاهش معلوم بود که به من علاقه دارد من به او علاقه ای نداشتم بعد از مدتی کم کم به او علاقه مند شدم خیلی هم به او علاقه مند شدم خیلی به هم نگاه می کردیم و حرف می زدیم تصمیم گرفتم  به او بگوییم که بهش علاقه دارم  یه روز منو کنار خیابون دید که دارم با گوشیم صحبت می کنم منم اونو دیدم نمی دونم چی شد که
از اون روز به بعد هر وقت منو می دید مثل اون روزاش نبود  یه جور دیگه بود(حتما فکری در مورد من کرد که خوب نبوده)چند روز بعد تصمیم گرفتم دنبالش برم . دنبالش رفتم دیدم با یک پسری سلام کرد  دست داد و یه لحظه برگشت و منو دید و خندید من هم سریع برگشتم و رفتم از اون روز به بعد دیگه همه چیز بر عکس شد من به او توجه ای نمی کردم و اما او دوباره مثل اولش شد  2 ماه گذشت اصلا با هم حرف نزدیم تا این که یک روز برام اس ام اس داد در مورد درس ها از من سوال کرد جوابشو دادم و می خواست بدونه که چی کار دارم می کنم من جوابشو ندادم شماره منو نمی دونم از کجا گیر اورد ....حالا دوباره همه چیز شده مثل اون روز که من هم بهش علاقه مند شدم... من باید چی کار کنم؟منظور این دختر از کارهاش چی می تونه باشه ؟


چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه



 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed