جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(پرده بکارت) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    آیا پارگی پرده بکارت مانع از ازدواج می شود؟
پرسمان در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 08:13 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 2178
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
در فرهنگ کشور ما و در بین مسلمانان بکارت دختر از جمله شرایطی است که مردم به آن بسیار اهمیت می دهند چرا که نشانه پاکی و طهارت دختر است. البته اگر پارگی بکارت در اثر ضربه یا سقوط یا عللی غیراز مسائل جنسی باشد و با مدرک مستدل ارائه شود و مرد نیز راضی باشد ازدواج هیچ اشکالی ندارد. در غیر این صورت چون احتمال ناپاکی جنسی زن وجود دارد مردان از ازدواج با چنین زنی گریزانند.
به طور کلی از نظر پزشکی سلامت یا عدم سلامت پرده بکارت در امر ازدواج هیچ نقشی ندارد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 08:13 ب.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
مانعی ندارد ولی بعضی از افراد ملاک را گواهی سلامت میدانند
ab09388977712 در تاریخ 10 آبان ماه سال 1396 در ساعت 03:18 ب.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
واقعا این موضوع خیلی نفرت انگیز و بی انصافیه چرا پسرا پرده یا چیزی شبیه اون ندارن؟؟؟؟؟؟ چرا چرا تو ایران از دختر گواهی سلامت میخان ولی از پسر نه!!!! چرا اینقدر تبعیض حتی پرسیدن چنین چیزی از خانواده پسر خیلی زشت و نشانه بی ادبی و بی شخصیتی خانواده دختر هست عادلانه نیست پسرا با هزار نفر باشت اخرشم بیان یه دختر باکره بگیریم این پسرها ک از ۱۰۰نفر۹۹تاشون قبل ازدواج رابژه جنسی داشتن ....با کی بودن؟؟با درودیوار یا با پسرها؟؟حتما دختر بوده عزیزم پسری که تورو فقط بخاطر یه پرده نخاد بهتره بره بمیره بهتره خودتون از اون پسری که میاد و میگه پرده داری توهم بپرسی آیا تو هم پسری؟؟ ممکن نیس
فرشته در تاریخ 15 آبان ماه سال 1396 در ساعت 04:54 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
اگر پرده بکارت دختری به عللی غیر از عوامل جنسی پاره باشد و این موضوع را فقط خود بداند آیا در موقع ازدواج حتما این موضوع را باید طرح کند؟
در مورد انتخاب همسر: یک همسر چقدر باید از لحاظ دینداری با شوهرش تفاهم داشته باشند؟ مثلا شوهر: دغدغه کار برای خدا حتی در خواب و خوراک، اهتمام در به جا آوردن نماز در هر سه نوبت در مسجد و خواندن نماز شب، شرکت در سخنرانی ها و کلاس های معرفتی و اعتقادی و عدم شرکت در مراسمی که غنا در آن باشد و ... . این شخص باید انتظار چه همسری داشته باشد؟ فاصله تا چقدر مجاز است؟ پدر و مادر می گویند نمی خواهد زیاد شباهت وجود داشته باشد. (البته آنها هیچ یک از کارهای ذکر شده در مورد شوهر را به این شکل انجام نمی دهند و به علت مشغله های خود ساخته خیلی تو این قضایا نیستند!) البته من هم اصرار ندارم حتما همسرم هم اینگونه باشد ولی فکر می کنم که باید به گونه ای نباشد که از هدف ازدواج دور شویم و در رشد و تکامل معنوی طرفین خلل ایجاد شود و در نهایت اینچنین همسری را چگونه می توان یافت؟ (لااقل به فکر انجام این مسائل باشد.) بنده تقریبا 22 ساله، دانشجوی ترم 6 پزشکی، دارای یک برادر بزرگتر (یک سال) لیسانس حقوق و یک خواهر کوچکتر(3 سال) کنکوری، پدر: 48 ساله وکیل دادگستری، مادر: 41 ساله دانشجوی ترم آخر فقه و مبانی حقوق)
راستی من به فال اعتقاد ندارم و هرگز استخاره نگرفته ام ولی در بعضی شرایط احتیاج دارم بدانم در کاری که انجام می دهم آیا خدا رضامند است یا نه؟ می دانم که می شود از روی فعل این کار رضای خدا را درک کرد ولی مثلا در ازدواج یا شروع کار جدید نمی دانم آیا اگر فعل این کار درست است آیا خداوند نیز در این کار رضا است یا نه و اینکه آیا این کار در آینده به سود من نیز می باشد؟ بهتر است اینگونه بیان کنم در امروزه ازدواج ها به طلاق می انجامد. آیا اگر من نیز با کسی ازدواج کنم به طلاق خواهد کشید. با فهم این مطلب که می دانم انتهای هر چیز به دست خود انسان است و انسان خود با اعمال خود می تواند آینده را نیز مشخص کند ولی واقعا در قصد خدا و ادامه امتحان خدا درمانده شده ام. راهی را به من نشان دهید که بتوانم خواست خدا را ببینم؟
آیا اگر با داشتن بیماری واریکوسل بدون اطلاع به دختری با وی ازدواج کنی از لحاظ شرعی گناه و حق خوری محسوب می شود؟
از بچگی این کار را از یکی از دوستانم یاد گرفتم و تا حالا اصلا متوجه نبودم چی کار می کنم البته همه این علائم را داشتم مثل ریزش مو و بدخلقی ولی فکرش را هم نمی کردم که این کار بتونه دلیلش باشه. حالا هم با اینکه به شدت ناامید هستم و دیگه چیزی برام مهم نیست ولی خواستم شانسم را امتحان کنم و از خدا هم ممنونم که تا به امروز پرده پوشی کرده و جز خودش کسی از ضمیر من خبر نداره. اگه با آزمایشات قبل از ازدواج معلوم نشه که من قبلا استمنا می کردم، آیا من از نظر شرعی فریب کارم یعنی حتما باید به همسرم بگم که قبلا چی کار کردم؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed