جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(غسل حیض چگونه انجام میشود؟) (آموزش غسل حیض) (روش غسل حیض) (طریقه غسل حیض) (غسل حیض چگونه است) (چگونگی غسل حیض) (نحوه غسل حیض) (غسل حیض) (اموزش غسل حیض) (چگونگی انجام غسل حیض) (نحوه انجام غسل حیض) (روش انجام غسل حیض) (روش صحیح غسل حیض) (طریقه انجام غسل حیض) (مراحل غسل حیض) (چگونه غسل حیض کنیم) (ترتیب غسل حیض) (مراحل انجام غسل حیض) (آموزش تصویری غسل حیض) (غسل هیز) (طریقه ی غسل حیض) (نیت غسل حیض چیست) (چگونه غسل پریود کنیم) (طرز غسل حیض) (انجام غسل حیض) (نحوه ی غسل حیض) (روش انجام دادن غسل حیض) (نحوه صحیح غسل حیض) (طریقه صحیح غسل حیض) (طریقه گرفتن غسل حیض) (ترتیب انجام غسل حیض) (طرز صحیح غسل حیض) (غسل حيض چگونه است) (طرز انجام غسل حیض) (روش غسل حیض چگونه است) (روش غسل حيض) (نحوه انجام دادن غسل حیض) (آموزش غسل حيض) (نحوه ی انجام غسل حیض) (شیوه غسل حیض) (طريقه غسل حيض) (توضیح غسل حیض) (طریقه انجام دادن غسل حیض) (طریقه غسل هیز) (غسل هیز چگونه است) (غسل حیض چگونه انجام میشود) (غسل حیض چگونه است؟) (نحوه غسل حيض) (طرز گرفتن غسل حیض) (طريقه انجام غسل حيض) (نحوه انجام غسل حيض) (طرز انجام دادن غسل حیض) (طريقه صحيح غسل حيض) (ترتيب غسل حيض) (روش گرفتن غسل حیض) (ترتیب صحیح غسل) (غسل پریود) (اعمال غسل حیض) (مراحل غسل) (طریقه انجام غسل جنابت) (روش چگونگی انجام دادن غسل حیض) (غسل پریودی) (ترتیب غسل) (مراحل انجام غسل) (شیوه انجام غسل) (طريقه صحيح غسل كردن) (شک در غسل حیض) (مراحل غسل ترتیبی) (طریقه صحیح غسل) (مراحل غسل کردن) (چگونگی انجام غسل) (زمان انجام غسل حیض) (نحوه انجام دادن غسل) (طریقه گرفتن غسل جنابت) (مراحل غسل ) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    ترتیب انجام دادن «غسل حیض» را لطفا توضیح دهید.
پرسمان در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 08:12 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 101009
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
به طور خلاصه، غسل چه واجب و چه مستحب باشد به دو صورت مى‏توانید انجام دهید:
الف) ترتیبى؛ یعنى، بعد از نیت زیر دوش مى‏روید و تمام سر و گردن را به قصد غسل مى‏شویید. سپس تمام طرف راست بدن را تا کف پاى راست به طور کامل بشویید و بعد طرف چپ را به همین صورت بشویید.
ب ) غسل ارتماسى که در زیر دوش و مانند آن ممکن نیست بلکه باید در حوض یا استخر و امثال اینها باشد چون باید بعد از نیت در آب فرو روید به طورى که در یک آن، آب تمام بدن را فرو بگیرد و یا هنگامى که در زیر آب هستید اگر به قصد غسل خود را حرکت دهید اشکال ندارد. ولى بهتر است قسمت بیشتر بدن خارج از آب باشد و بعد از نیت غسل یک مرتبه یا به تدریج در آب فرو روید تا آب همه بدن را فرا بگیرد. البته قبل از غسل لازم است بدن پاک باشدV}(توضیح‏المسائل آیت‏الله فاضل لنکرانى، ص 80 و 81).{V
تبصره: لازم به ذکر است که در غسل ترتیبی برای اطمینان از شسته شدن کامل هر طرف، مقداری از طرف چپ با طرف راست و مقداری از طرف راست با طرف چپ نیز شسته می شود. عورت نیز با هر دو طرف شسته می شود. در غسل تنها لازم است ظاهر بدن و مقداری که دیده می شود شسته شود بنابراین داخل بینی و گوش لازم نیست شسته شود مگر به مقداری که جزء ظاهر بدن محسوب می شود. چربی های طبیعی بدن مانند داخل لاله گوش مانع نیست مگر اینکه زیاد باشد و مانع رسیدن آب باشد.
ترتیب غسل حیض به دو نحوه فوق انجام می گیرد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 08:12 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
آیا در غسل در هنگام شستن نیمه راست بدن شستن گردن لازم است؟
من معمولا بعد از غسل در شرایط آن مثل وجود مانع شک می کنم. باید به شک توجه کنم؟ این که می گویند اگر بعد از غسل در صحیح بودن آن یا صحیح انجام دادن آن شک کنید غسل صحیح است، منظور شک در شرایط غسل است یا در انجام هر دوی آنها؟
مشکلی که من دارم اینه که موقع شنا کردن یا حمام رفتن به سادگی در گوشم آب می رود. بنابراین بسیار احتیاط می کنم یعنی اصلا استخر نمی روم و موقع حمام کردن باید گوش درون گوش هایم بگذارم تا آب نرود و تازه با تمام این اقدامات با احتیاط دوش بگیرم و پس از حمام هم باید با گوش پاک کن گوشهایم را خشک کنم. سؤالم اینه که با توجه به موارد فوق، من برای غسل کردن مشکل دارم. بنابراین لاله گوشم را بدین طریق آب می کشم که دست هایم را خیس می کنم و رو و قسمت داخل گوش می کشم. می خواستم بدونم آیا این مطلب کفایت می کنه یا باید حتما کل سر به علاوه گوش زیر آب گرفته بشه تا غسل قبول باشه؟
آیا برای غسل کردن باید نیت خاصی را به زبان بیاوریم؟
اگر شک کنیم که آیا غسل را انجام دادیم یا خیر آیا باید به شک خود اعتنا کنیم؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed