جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(مراحل غسل) (غسل ارتماسی چیست) (غسل جنابت چگونه است؟) (غسل جنابت چگونه انجام میشود؟) (غسل چگونه است) (مراحل غسل جنابت چگونه است) (طریقه غسل جنابت) (نیت غسل جنابت چگونه است؟) (روش صحیح غسل جنابت) (غسل ترتیبی چگونه است؟) (آموزش غسل جنابت) (غسل حیض چگونه است) (غسل ارتماسی) (طریقه انجام غسل جنابت) (روش انجام غسل جنابت) (مراحل غسل ارتماسی) (غسل جنابت ارتماسی) (نحوه غسل ارتماسی) (طرز انجام دادن غسل جنابت) (مراحل انجام غسل) (طریقه غسل ارتماسی) (مراحل غسل ترتیبی) (چگونگی غسل ترتیبی) (مراحل غسل ) (نحوه انجام غسل) (طرزغسل جنابت) (غسل جنابت چگونه است ) (اموزش غسل جنابت) (غسل ارتماسی چگونه است) (نحوه انجام غسل ارتماسی) (مراحل انجام غسل جنابت) (روش غسل ارتماسی) (مراحل انجام دادن غسل جنابت) (چگونگی غسل جنابت) (غسل ارتماسی چیست؟) (نيت غسل جنابت چيست؟) (نحوه ی انجام دادن غسل جنابت) (غسل ترتیبی چیست) (غسل جنابت چیست؟ ) (طریقه صحیح غسل جنابت) (غسل حيض چگونه است) (انجام دادن غسل جنابت) (نیت غسل جنابت چیست) (غسل چگونه است؟) (غسل+جنابت+چگونه+است) (غسل جنابت مردان چگونه است) (نحوه انجام دادن غسل) (چگونه انجام دادن غسل جنابت) (نحوه صحیح غسل جنابت) (جنابت چیست) (غسل جنابت چیست و چگونه انجام میشود) (طریقه انجام غسل) (روش های غسل جنابت) (غسل حیض چگونه انجام میشود؟) (غسل جنابت چطوری است؟) (طرز انجام غسل جنابت) (طریقه غسل حیض) (مراحل غسل کردن) (روش غسل ترتیبی) (طرز غسل جنابت) (چگونگی انجام غسل) (غسل جنابت چگونه انجام میشود) (شیوه صحیح غسل جنابت) (مراحل غسل حیض) (طرزغسل کردن) (نحوه غسل) (چگونگی انجام دادن غسل جنابت) (طریقه ی انجام دادن غسل جنابت) (روش صحیح غسل) (طرزغسل) (روش انجام غسل) (نحوه غسل ترتیبی) (روش انجام دادن غسل) (روش صحیح انجام غسل جنابت) (غسل نجابت چيست؟) (چگونه غسل حیض کنیم) (طریقه غسل دادن) (روش غسل کرد ن غسل جنابت) (نحوه ی انجام غسل جنابت) (نحوه انجام غسل ترتیبی) (چگونگی انجام غسل ترتیبی) (چگونگي انجام غسل جنابت) (مراحل انجام غسل ) (چگونگی انجام غسل حیض) (غسل کردن در حمام) (چگونگی غسل حیض) (غسل جنابت) (طرز گرفتن غسل جنابت) (نحوه انجام غسل حیض) (شیوه انجام غسل) (طريقه صحيح غسل كردن) (راهاي انجام غسل) (نیت غسل حیض چیست) (طرز انجام دادن غسل حیض) (درست انجام دادن غسل جنابت) (غسل جنابت چیست ؟) (غسل حیض چگونه است؟) (روش صحیح غسل کردن) (طریقه گرفتن غسل جنابت) (ترتیب غسل کردن) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    روش انجام دادن غسل جنابت و غسل ارتماسی چیست؟
پرسمان در تاریخ 21 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:20 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 94236
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
بعد از تمیز کردن بدن و برطرف کردن نجاست
مراحل اصلى غسل ترتیبی (جنابت یا غیر جنابت )عبارت است از:
1- نیت؛ براى نیت کردن هم لازم نیست به زبان چیزى بگویید؛ بلکه همین ‏قدر که قلباً مى‏دانید براى چه کارى به حمام آمده‏اید و نیت شما انجام چه غسلی است، کفایت مى‏کند.
2- بعد از نیت سر و گردن را به قصد غسل بشویید،
3- بعد تمام طرف راست بدن تا کف پا و سپس تمام طرف چپ را بشویید. و برای آن که اطمینان پیدا کنید که تمام طرف راست شسته شده است کمی از نیمه چپ را به همراه طرف راست و کمی از نیمه راست را به همراه نیمه چپ بدن بشویید و می توانید چند غسل را در نظر بگیرید و نیت کنید و یک غسل برای همه آنها به جا آورید. مثلا اگر غسل حیض، جنابت و غسل جمعه را بخواهید با هم انجام دهید هر سه را نیت می کنید و یک غسل به نیت همه آنها انجام می دهید کفایت می کند.

در غسل ارتماسی بعد از تمیز کردن بدن و برطرف کردن موانع و تطهیر آن اگر نجس است باید بعد از نیت یک مرتبه در آب فرو روند به طوری که آب همه بدن را در یک زمان فرو گیرد واگر لباس زیر (مثل شورت) پوشیده باشند، قسمت هایی که به بدن چسبیده (مثل دور کمر) را باید از بدن دور نمایند تا آب همزمان به زیر آن هم برسد و نیز کف پاها را هم باید به نیت غسل همزمان شست.
گفتنی است غسل ارتماسی باید حتما در استخر و حوض و مانند آن باشد بنابراین زیر دوش حمام یا با شیلنگ آب نمی توان غسل ارتماسی انجام داد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 21 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:20 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
غسل کردن ترتیبی برایم مشکل است و می خواهم با درست کردن ظرفی از این به بعد غسل ارتماسی کنم ابعاد این ظرف ارتفاع 70 cm، عرض 70 cm و 100 cm طول می باشد در این ظرف ابتدا پاهایم را سپس زانو بعد با نشستن در آب تا وسط سینه ام در آب فرو می رود سپس با عملی شبیه سجده کامل در آب فرو می روم البته این اعمال را با سرعت انجام خواهم داد آیا این غسل با این ظرف که فکر می کنم گنجایشش بیش از کر است درست است؟ و اگر درست نیست خواهشمندم راهکاری پیشنهاد کنید.
برای چه مسائلی باید غسل جنابت بکنم؟
آیا شستن موهای بلند سر در غسل واجب است؟ اگر بعد از انجام غسل واجب بعد از 1 هفته متوجه شویم در موی بلند سر خود رنگ با جرم بوده در انتهای موها غسلش چه حکمی دارد؟ به طوری قبلا وارسی کرده بود ولی ندیده بود؟ از کسی هم نخواسته بود وارسی کند؟
آیا شستن کمر یا پشت بدن داخل گوش در غسل جنابت واجب است یا نه؟
آیا شستن زیر ناخن های بلند در هنگام غسل واجب است در صورتی زیر آنها تمیز است؟ و در غسل باید داخل و قسمتی از گوش که درون آن دیده می شود واجب است؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed