ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

سوالات 18+سوالات 18+
سوالات 18+
تبلیغات
تبلیغات
اخباراخبار
خبر فیلم/ ۲۰۱۷؛ گرمترین سال کره زمین

منبع خبر انتخاب
تاریخ خبر 3:22 PM - 28/10/1396

همه خبرها
لیست خبرگزاری ها
اخبار پرسشکده

راهنماییراهنمایی
چرا بعضی سوال های پرسشکده اینقدر ساده هستند؟

لیست کامل

عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(ولادت حضرت رقیه) (تولد حضرت رقیه) (تاریخ ولادت حضرت رقیه) (تاریخ تولد حضرت رقیه) (تولد حضرت رقیه چه روزی است) (میلاد حضرت رقیه) (ولادت حضرت رقیه چه روزی است؟) (تاریخ دقیق ولادت حضرت رقیه) (روز تولد حضرت رقیه) (روز ولادت حضرت رقیه) (تاریخ میلاد حضرت رقیه) (تولد حضرت رقيه) (ولادت حضرت رقيه) (تولدحضرت رقیه) (ولادت حضرت رقیه ) (تاريخ تولد حضرت رقيه) (تاريخ ولادت حضرت رقيه) (تولد حضرت رقیه ) (ولادت+حضرت+رقیه) (تاریخ تولدحضرت رقیه) (تولد حضرت رقیه چه تاریخی است) (تاریخ تولد حضرت رقیه س) (میلاد حضرت رقیه تاریخ) (تاریخ ولادت حضرت رقیه ) (ولادت حضرت رقيه چه روزي است) (تاریخ ولادت حضرت رقیه س) (تولد حضرت رقیه چندم شعبان است) (تولد+حضرت+رقیه) (سالروز تولد حضرت رقیه) (سالروز ولادت حضرت رقیه) (ولادت حضرت رقیه چندم شعبان است) (ولادت حضرت رقیه چه روزی است) (تاریخ+ولادت+حضرت+رقیه) (تاریخ ولادت حضرت رقیه چه روزی است؟) (ولادت رقیه) (ولادت حضرت رقیه س) (روز میلاد حضرت رقیه) (تاریخ تولد حضرت رقیه ) (میلادحضرت رقیه) (تولد رقیه) (زمان ولادت حضرت رقیه) (روز تولد حضرت رقيه) (میلاد+حضرت+رقیه) (تولد حضرت رقیه س) (تولد خانم رقیه) (میلاد حضرت رقیه ) (ولادت حضرت رقیه چه تاریخی است) (سال تولد حضرت رقیه) (روزتولدحضرت رقیه) (تولد حضرت رقیه در سال 95) (ولادت حصرت رقیه) (تولد حضرت رقیه کی هست) (میلاد حضرت رقیه س) (زمان تولد حضرت رقیه) (میلاد حضرت رقیه چه روزی است) (سند ولادت حضرت رقیه) (تولد حضرت رقیه در سال 96) (شهادت حضرت رقیه چه روزی است) (ولادت+حضرت+رقيه) (تاریخ+تولد+حضرت+رقیه) (ولادت حضرت رقیه تاریخ) (تاریخ ولادت رقیه) (ميلاد حضرت رقيه) (تولدحضرت رقيه) (روز تولد حضرت رقیه ) (روز ولادت حضرت رقيه) (تولد حضرت رقیه چه روزیه) (تاریخ دقیق تولد حضرت رقیه) (تاریخ روز تولد حضرت رقیه) (تاریخ تولد حضرت رقیه) (ولادت حضرت رقیه کی هست) (میلاد رقیه) (تاريخ ميلاد حضرت رقيه) (تاریخ تولد رقیه) (تاریخ میلاد رقیه) (تولد حضرت رقيه ) (حضرت رقیه ولادت) (تاریخ تولد حضرت رقیه (س)) (تاریخ قمری ولادت حضرت رقیه) (تاریخ میلاد حضرت رقیه ) ( تاریخ ولادت حضرت رقیه) ("ولادت حضرت رقيه") (تاريخ تولد حضرت رقيه ) (تاریخ میلادحضرت رقیه) (تولد+حضرت+رقيه) (روز+ولادت+حضرت+رقیه) (تاريخ+ولادت+حضرت+رقيه) (روز شهادت حضرت رقیه چه روزی است؟) (تاریخ+میلاد+حضرت+رقیه) (تاریخ ولادت حضرت رقیه (س)) (زمان میلاد حضرت رقیه) (روزولادت حضرت رقیه ) ("ولادت حضرت رقیه") ( تاریخ میلاد حضرت رقیه) (تاریخ تولد حضرت رقیه) (سال روز تولد حضرت رقیه) ("تاریخ ولادت حضرت رقیه") (وفات حضرت رقیه چه روزیست) (ميلاد حضرت رقيه چه روزي است؟) (روز تولد حضرت رقیه (س)) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
تاریخ ولادت حضرت رقیه چه روزی است؟ لطفا با سند جواب دهید.
پرسمان در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:37 AM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 104345
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
برای روشن تر شدن جواب باید به این توضیحات توجه بکنیم :
در برخی منابع تعداد فرزندان امام حسین علیه السلام را ده نفر ذکر کرده‌اند : شش پسر و چهار دختر. نام سه تن از دختران امام حسین(ع) را آورده و به نام دختر چهارم اشاره‌ تکرده اند:
1- «اربلی» نویسنده کتاب «کشف الغمه» مى‏‌نویسد: امام حسین ده فرزند داشت. شش پسر و چهار دختر. و از دخترها زینب، فاطمه و سکینه را نام می‌برد و چهارمى را نام نمى‏برد. (جلد دوم، چاپ اول، تبریز، 1381 هجرى قمرى، ص 38 ).
2- علامه مجلسی نیز همین حرف را به نقل از کمال‏الدین بن طلحه آورده است. (بحارالانوار، ج 45، ص 331).
3- نویسنده کتاب «ناسخ التواریخ»، آورده است: محمد بن طلحه شافعى در «مطالب السؤل» مى‏گوید: امام حسین(ع) چهار دختر داشت: فاطمه، سکینه، زینب. و چهارمى را نام نبرده است (چاپ سوم، جلد چهارم سید الشهداء ، ص 238).
4- در کتاب «منتخب التواریخ» آمده است: یکى از قبورى که در شام واقع است، قبر حضرت رقیه بنت الحسین(ع) است. پس از آن داستان جالبى را نقل مى‏کند. مى‏گوید: شیخ محمدعلى شامى به من گفت: پدر بزرگ مادرى من سید ابراهیم دمشقى سه دختر داشت. دختر بزرگ، شبى در خواب حضرت رقیه را مى‏بیند. حضرت رقیه با او مى‏گوید: به پدرت بگو که به والى شام خبر بدهد که در قبر من آب افتاده، بیاید و تعمیر کند. دختر خواب را به پدر مى‏گوید ولى پدر مى‏ترسد و خبر نمى‏کند. شب دوم دختر وسط و شب سوم دختر سوم، همین خواب را مى‏بینند و شب چهارم خود سید ابراهیم آن حضرت را در خواب مى‏بیند و با عتاب به او مى‏گوید: چرا به والى خبر نمى‏دهى؟! سید نزد والى شام رفت و ماجرا را گفت. والى دستور داد علماى شیعه و سنى آمدند. والى گفت: قفل حرم به دست هر کس باز شود او متصدّى نبش قبر است. قفل به دست سید ابراهیم باز شد. سید قبر را نبش کرد و آن بچه را بیرون آورد و در بغل نگهداشت و قبر را تعمیر کرد. سید پس از پایان کار از خدا خواست خدایا پسرى برایم عطا کن. دعاى او قبول شد و سید مصطفى به دنیا آمد. والى شام ماجرا را به سلطان عبدالحمید عثمانى نوشت. سلطان عبدالحمید سید ابراهیم را متولى قبور شریفه کرد. و همین الآن تولیت قبور شریفه به دست سید عباس است که پسر سید مصطفى است. این ماجرا گویا در سال 1280 قمرى روى داده است(ص 388، چاپ اول).
5- کسی که درباره خرابه شام و درگذشت دختر چهار ساله امام حسین، گزارشی کوتاه ارائه کرده است عماد الدین حسن بن علی طبری صاحب کتاب «کامل بهایی» می‌باشد که وی نیز نامی از دختر متوفی نبرده است. مأخذ عماد الدین طبری کتاب «الحاویه فی مثالب معاویه»است که نویسنده آن «قاسم بن محمد بن احمد ماموفی» است. ایشان جریان را اینگونه نقل می کنند:
در کتاب «الحاویه فی مثالب معاویه» آمده است که زنان خاندان نبوت در حالت اسیرى، حال مردانى را که در کربلا شهید شده بودند، مخفى مى‏داشتند و به پسران و دختران آنان مى‏گفتند: پدرتان به سفر رفته و برمى‏گردد. پس از آنکه به دستور یزید زنان و کودکان اسیر را در جوار خانه یزید جاى دادند، در میان آنان دخترکى چهار ساله شبى خواب دید. از خواب بیدار شد و گفت: بابام کجاست؟ همین الآن او را در خواب دیدم . زنان و کودکان، همه به گریه افتادند. سر و صداى گریه یزید را از خواب بیدار کرد. یزید گفت: چه خبر است؟ گفتند: بچه‏اى پدرش را مى‏خواهد و براى همین زنان و کودکان گریه مى‏کنند. یزید دستور داد: سر پدرش را ببرید و در کنار او بگذارید. مأموران یزید سر امام حسین را آوردند و در برابر چشمان آن بچه قرار دادند. دختر چهار ساله وقتى نگاهش به آن سر افتاد ترسید و فریادى برآورد و پس از آن بیمار شد و وفات کرد. (عماد الدین طبرى، کامل بهائى، ج2، ص 179، چاپ اول، قم، مؤسسه طبع و نشر قم، 1376 ش).
بر اساس آنچه که در کامل بهایی آمده امام حسین علیه السلام دختر چهار ساله ای داشته و در شام دفن شده است و چون در کربلا رقیه نامی وجود داشته به این جهت احتمال می دهیم که نام او رقیه باشد و گرنه در منابع، نام این دختر بچه ذکر نشده است .
این دختر در سال 61 چهارسال داشت و بر این پایه در سال 57 هجری قمری به دنیا آمده است .

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:37 AM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
لطفا برای این سوالات حتما منبع ذکر کنین. 1. نام مادر حضرت نرجس(س) چه بود؟ 2. چه کسی حضرت نرجس(س) را به خاک سپرد؟ 3. چرا بر روی قبر حضرت نرجس(س) نوشته شده (م ح م د) می دانم که منظور حضرت مهدی(عج) است اما چرا محمد و چرا با این فاصله نوشته شده و به هم نچسبیده؟ 4. در کتاب قصه انتظار از علی نظری منفرد نوشته بود زمانی که حضرت نرجس(س) خواست حضرت مهدی(عج) را به دنیا آورد هم نرجس و هم حکیمه خاتون به خواب رفتند اما در بیشتر کتابها که می توانم بگویم 60 درصد کتابها بیان کرده بود که حکیمه خاتون وقتی شنید که حضرت مهدی(عج) در شکم مادرش با مادر خود سخن گفت، شروع به فرار کرد و امام حسن عسکری(ع) او را بازگرداند وقتی بازگشت دید حضرت مهدی(عج) به سجده رفته کدام صحت دارد؟
چیزی که من را خیلی ناراحت می کند این است که دشمنان اسلام مدام این نظر را طرح می کنند که اسلام با زور و شمشیر دین خود را به ایرانیان تحمیل کرد و کسانی را که نمی پذیرفتند از آنها پول می گرفت و خیلی از ایرانیها را آواره کرد، آنها می گویند اصلا چه لزومی داشت اسلام با شمشیر حمله کند. می توانست با دلیل و منطق وارد شود و حتی می گویند نباید به اسرائیل گیر داد و بگوییم باید از این سرزمین خارج شوید زیرا اسلام هم با شمشیر وارد این کشور شده است( لطفا جواب این سوال را بدهید و من را از این سر درگمی نجات دهید)کلیدواژه
 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..