جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(خواندن در حمام جایز قرآن) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    آیا قرآن خواندن یا زمزمه کردن در حالتی که کاملا لخت هستم( مثلا در حمام) یا جایی که بوی بدی می آید ( مثلا دستشویی) ایرادی ندارد؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:00 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 3248
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
تلاوت قرآن و ذکر صلوات در حمام و هنگام دستشویی، اشکالی ندارد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:00 ب.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
اگه بی احترامی باشه، یحتمل حرامه.
sina21 در تاریخ 17 بهمن ماه سال 1395 در ساعت 05:01 ق.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
در هنگام انجام دستشویی قطعاً حرام است
Ali135110 در تاریخ 30 مرداد ماه سال 1396 در ساعت 07:32 ق.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
باسلام خواندن قرآن درحمام و هنگام برهنگی اشکال ندارد ودر دستشویی اگر اهانت محسوب نشود مانعی ندارد
taher_javabgoo در تاریخ 30 مرداد ماه سال 1396 در ساعت 12:52 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
من جوانی هستم 24 ساله از نظر معنوی به هیچ وجه حال خوبی ندارم نه با انجام کار خوب شاد می شوم و نه با انجام کار بد ناراحت، البته کار بد یا گناهی تا آنجا که یادم می آید، انجام نمی دهم ولی از انجام عبادات معمولی چون نماز و دعاهایی چون کمیل و ندبه حال خوشی به من دست نمی دهد فقط از سر وظیفه انجام می دهم حتی از خواندن قرآن هم نوری در دلم ایجاد نمی شود اصلا احساس خوبی ندارم خواهش می کنم کمکم کنید. لطفا نصیحتم نکنید راه عملی نشانم بدهید. با این وضع امیدی به رستگاری ندارم!
اگر اشتباها اعراب کلمه ای را در نماز مثلا در سوره حمد یا قنوت را اشتباه بخوانیم باید نماز را از اول بخوانیم؟ آیا فرق می کند که کل نمازها را تا به حال این گونه خوانده باشیم یا اینکه فقط یک نماز سهوا اشتباه خوانده باشیم؟
آیا ازدواج حضرت یوسف(ع) با زلیخا بعد از فوت عزیز مصر واقعیت دارد؟ در روایتى آمده است: عزیز مصر از دنیا مى‏رود و زندگى بر زلیخا سخت مى‏شود؛ به حدى که مجبور به سؤال کردن از مردم مى‏شود. روزى بر سر راه حضرت یوسف(ع) مى‏نشیند و در موقعى که آن حضرت را مى‏بیند، مى‏گوید منزه است خداوندى که پادشاهان را به سبب معصیت خوار و بنده گردانید و بندگان را به سبب اطاعت پادشاه گردانید. حضرت یوسف(ع) او را به خانه مى‏برد و به او مى‏گوید چه مى‏خواهى. مى‏گوید جوانیم را به من برگردان. ایشان از خداوند مى‏خواهد و او جوان مى‏شود و با او ازدواج مى‏کند»، (بحارالانوار، ج 12، ص 25). در حقیقت شما در جواب، یک روایت را بیان کرده اید اما بیننده که نمی داند با یک روایت چیزی ثابت نمی شود و خبر واحد هیچ وقت آینه تمام نمای واقع نمی شود و اصلا تفاوت خبر واحد با متواتر در چیست؟ بیننده می خواهد بداند چنین چیزی واقع شده یا نه و شما در جواب یک خبر واحد بیان می فرمایید. تفاوت جایی که مکلف می خواهد به تکلیف عمل کند که با خبر واحد هم حل می شود چرا که بنای عقلا بر آن است با این گونه موارد که مخاطب می خواهد بداند واقع چیست و رفع تکلیف نمی خواهد بکند همین جا ظاهر می شود.
چرا اسماء متبرکه را می بایستی در خاک پاک دفن کرد و یا در آب روان یا رودخانه ریخت در حالی که در هر دو مورد ممکن است بی احترامی به آنها شود( مثلا با چالبرداری و یا منتهی شدن آب به فاضلاب) در حالی که با سوزانده شدن می شود خاکستر آن را مطمئن تر از بین برد؟
لطفا در مورد همراه داشتن قرآنهای جیبی و احکام آنها و اینکه در چه مکانهایی همراه داشتن قرآن مجید جایز نیست، توضیح دهید.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed