جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    حکم کپی از روی کتابهای علمی و درسی خارجی که کمیاب و گران هستند و در آن قید شده کپی ممنوع است،چیست؟( آیه ا... بهجت و مکارم شیرازی)
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:28 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 4104
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ

کپی کردن قسمتی از کتاب یا نرم افزار به اتفاق همه مراجع اشکال ندارد. چنان که از کلمه تکثیر استفاده مى‏شود این حکم مربوط به کسى است که بخواهد تعداد زیادى از آن کتاب را براى فروش و نفع شخصى چاپ و منتشر کند اما کپى یک نسخه یا دو نسخه براى استفاده علمى و تحقیقى اشکال ندارد


برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:28 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
نسخه الکترونیکی بعضی از کتابها در بعضی از سایتها به صورت رایگان قرارداده شده و همچنین بعضی از آهنگها، لطفا بفرمایید، آیا استفاده از آنها اشکال شرعی دارد یا خیر؟ مقلد آیت الله بهجت هستم.
نسخه الکترونیکی بعضی از کتابها در بعضی از سایتها بصورت رایگان قرارداده شده و همچنین بعضی از آهنگها، لطفا بفرمایید، آیا استفاده از آنها اشکال شرعی دارد یا خیر؟ مقلد آیت الله بهجت هستم.
خیلی از cdهای فیلمها ونرم افزارهایی که در بازار موجود است مادر و یا اریجینال نیستند و تولیدکنندگان آنها اعلام نارضایتی از رایت این گونه سی دی ها می کنند. در صورتی که این سی دی های اصل یا کمیابند و یا قیمت بالایی دارند، تکلیف ما اینجا چیست؟
نظر آیت الله بهجت(حفظه الله) در مورد استفاده از کرک نرم افزار چیست؟
شب روزی که پیامبر(ص) متولد شدند، صیحه ای از آسمان بلند شد( آیه ای از سوره اسراء « جاء الحق و زهق الباطل...» مقصود از صیحه چیست؟ توسط چه کسی؟ آیا مردم هم شنیدند؟ آیا این آیه ای از قرآن که نازل شده زودتر از موعد نبود؟( مگر قرآن در طول 23 سال بر پیامبر(ص) نازل نشد؟ پس چطور یک آیه از آن در روز ولادت حضرت نزول یافت؟ یعنی پیش از این هم نازل می شد؟)

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed