جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(روزه گرفتن در روز تاسوعا) (حکم روزه در روز تاسوعا) (روزه گرفتن در تاسوعا) (روزه گرفتن در تاسوعا و عاشورا) (روزه تاسوعا) (روزه در روز تاسوعا) (روزه گرفتن در روز تاسوعا و عاشورا) (روزه روز تاسوعا) (حکم روزه در روز تاسوعا و عاشورا) (روزه در تاسوعا) (روزه در تاسوعا و عاشورا) (روزه در عاشورا و تاسوعا) (حکم روزه در تاسوعا) (روزه گرفتن در عاشورا و تاسوعا) (روزه روز تاسوعا و عاشورا) (روزه گرفتن در عاشورا چه حکمی دارد) (حکم روزه گرفتن در روز عاشورا) (حکم روزه گرفتن در روز تاسوعا) (روزه تاسوعا عاشورا) (حکم روزه تاسوعا) (حکم روزه روز تاسوعا) (روزه گرفتن در ايام محرم) (روزه گرفتن در عاشورا) (حکم روزه در تاسوعا و عاشورا) (روزه گرفتن در روز عاشورا و تاسوعا) (روزه در روز عاشورا و تاسوعا) (روزه روز عاشورا چه حكمي دارد؟) (روزه در روز تاسوعا و عاشورا) (روزه تاسوعا و عاشورا) (حکم روزه در روز عاشورا) (روزه گرفتن در روز عاشورا چه حکمی دارد) (حکم روزه گرفتن در روز تاسوعا و عاشورا) (روزه در روز تاسوعا چه حکمی دارد) (حکم روزه روز عاشورا) (روزه در تاسوعا وعاشورا) (روزه گرفتن عاشورا) (حکم روزه گرفتن در عاشورا) (تاسوعا و عاشورا) (خريدوفروش درروز عاشورا چه حكمي دارد) (روزه گرفتن چه حکمتی داره) (حكم روزه تاسوعا) (روزه داری در عاشورا و تاسوا چه حکمی دارد؟) (اباعبدالله) (احکام روزه عاشوراوتاسوعا) (حکم روزه در روز عاشورا و تاسوا) (روز عاشورا روزه گرفتن چه حکمیدارد) (روزه گرفتنن در محرم چه حکمی دارد؟) (فضیلت روزه گرفتن روزعاشورا) (روزه ايام محرم چه حكمي دارد) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    روزه گرفتن در روز تاسوعا و عاشورا چه حکمی دارد؟ می گویند مکروه چرا؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:20 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 15040
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ

به فتوی علمای شیعه که بر اساس استفاده از منابع مخصوص استنباط احکام است روزه گرفتن در روز عاشورا مکروه است یعنی ثواب آن از روزه گرفتن در سایر روزها کمتر است .ولی در بقیه ایام محرم الحرام روزه گرفتن منعی ندارد. پس از شهادت حضرت اباعبدالله(ع) بنى امیه و آل زیاد آن روز را که روز پیروزى خود مى‏دیدند شاد باش گفته و مبارک دانسته و به میمنت آن روزه گرفتند. در راستاى این بدعت روایات بسیارى نیز پیرامون فضیلت روزه آن روز جعل گردید. از این رو بیشتر اهل تسنن بدون آنکه انگیزه بنى امیه را داشته باشند تحت تأثیر آن روایات ساختگى روزه مى‏گیرند. به نظر مى‏رسد این حرکت شگردى تبلیغاتى براى تحت پوشش قرار دادن و انحراف اذهان از جنایت بزرگى باشد که مرتکب گردیدند. از این رو ائمه اطهار-ع- شیعیان خود را از چنین بدعتى آگاه کرده و حکم واقعى آن را بیان داشته‏اند.
روایات این حکم در ( اصول کافى ج 4 صفحات 145 - 147 ، باب صوم یوم عاشورا ) موجود است.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:20 ق.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
آیا این مطالبی که می گویند حضرت زهرا(س) شب های جمعه به کربلا می آید یا در روز عاشورا حضرت زهرا(س) فرمود پسرم، امام حسین(ع) را صدا زده درست است؟ آیا ایشان و امام حسین(ع) در بهشت کنار هم نیستند و این جملات چه معنایی دارد؟
خانواده من در ماه رمضان سال گذشته مشغول خانه سازی بودند و شرایط جوری بود که امکان روزه داری برای ما فراهم نبود یعنی طوری بود که ما محلی برای اقامه نماز هم نداشتیم و اگر کسی ما را در حین خوردن چیزی دیده باشد( عمدا یا سهوا از سوی ما) چه حکمی دارد و تکلیف این یک ماه روزه قضای ما که چها روز از آن را بدون نماز گرفتیم، چیست؟
در مورد ناخن گرفتن و یا اصلاح در شب، لطف کنید توضیح دهید؟ اگر دلیل علمی دارد. البته ایشان می گفت برای تاریکی بوده که این ناخن ها در غذا نیفتند که پاسخ دادم نفرمودند تاریکی فرمودند شب و این دو فرق دارد که در روز تاریکی هم هست.
می خواستم درباره دین یهود بیشتر بدانم( همچنین پیامبر این قوم که بودند؟ درباره اعتقادهاى پیروان این دین توضیح دهید و اینکه چند فرقه اند و هر فرقه حرف حسابش چیه؟ محل عبادت آنان کجاست و به چه روش عبادت می کنند آیا سجده می کنند؛ به خادمان آنجا چه می گویند و آیا از این قوم در ایران هم هستند ... .) آیا این گفته صحت دارد که عدد مورد علاقه یهودیها ٦٦٦ است اگر این طور است آن را بگویید.
صله رحم-رفت وآمد با اقوام درجه یک خصوصا برادر و خواهری که اهل نماز و یا خمس نیستند و حتی به برخی از مقدسات ایراد وارد می کنند، چه حکمی دارد؟ در صورت علاقه شدید فرزند به این رفت و آمد چگونه باید برخورد کرد؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed