جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    اگر در نماز جماعت موقع تسبیحات اربعه من دو بار که ذکر سبحان الله و ... می گویم امام جماعت به رکوع می رود، من باید به رکوع بروم یا یک بار دیگر بگویم( که سه بار شود) و بعد به رکوع بروم؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:46 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 1481
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
اگر می دانستید که به رکوع امام نمی رسید باید یک مرتبه تسبیحات را گفته و خود را به رکوع برسانید و اگر فکر می کردید که به رکوع می رسید و به قصد گفتن سه مرتبه، دو مرتبه گفتید و متوجه شدید که به رکوع امام نمی رسید می توانید به رکوع بروید و نماز و جماعت شما صحیح است و اگر تا کنون اینطور عمل کرده باشید اشکالی ندارد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:46 ق.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
گاهی اوقات در نمازخانه ادارات نماز جماعت به امامت افراد غیر روحانی برگزار می شود که احراز صلاحیت امام به سرعت امکان پذیر نیست. آیا به صرف اینکه تعدادی برای اقامه نماز جماعت به فرد مذکور اقتدا می کنند برای شرکت در جماعت آنان کفایت می کند؟
رشته دانشگاهی بنده فیزیک است(سال دوم). اما من برای کارشناسی ارشد قصد دارم در « جامعه شناسی» ادامه تحصیل دهم.
سوال1) اکنون چه باید بکنم و چه درسهایی را باید بخوانم؟( لطفا کتابهای اصلی مورد نیاز را همراه با نام مؤلف و با توجه به پیشنیازها بنویسید و کتب فرعی را( در صورت وجود) به صورت جداگانه بیان نمایید.) در ضمن اطلاعاتم در زمینه جامعه شناسی خیلی کم است.
سوال2) برخی افراد می گویند که جامعه شناسی انسان را سکولار بار می آورد. لطفا یک سیر مطالعات دینی به بنده توصیه کنید تا از این امر نیز جلوگیری شود.
سوال3) اگر پیشنهاد یا توصیه ای دارید، مایل به آن هستم.
اگر در نماز جماعت نمازگزار بلافاصله بعد از وارد شدن در صف اول به امام اقتدا کند، آیا نمازش باطل است یا نه؟ در نماز دیگران تأثیری دارد یا نه؟
آیا جایی که نماز جماعت برپاگشته می توان به یکی از مأمومین اقتدا کرد؟
برای شروع زندگی منزلی اجاره کرده ام تا بعد از مراسم عروسی با همسرم به آنجا برویم، بعضی از وسایل مثل اسباب اتاق خودم در خانه پدری رو مایلم به خونه خودم ببرم یا وسایل دیگری مثل فرش و بخاری و ... هست که مادرم می گویند اینها رو هم ببر به خونه ات؛ اما نمی دانم کار درستی است یا نه، چون پدرم فوت شده اند و بنده دو خواهر دارم می ترسم یک موقع خواهرانم ته دلشان راضی نباشد و من بخشی از ارث پدریشان را برده باشم( یک خواهر از من بزرگتر است و ازدواج کرده و دیگری دانشجوست) البته وضع ما بد نیست اما به هر حال احتیاط می کنم؛ ضمن اینکه در امور مذهبی معمولاً با وسواس و حساسیت عمل می کنم و این شاید به همان علت است. ضمناً از خواهرانم هم درباره تک تک وسایل دوست ندارم بپرسم آیا راضی هستید یا نه، نمی دانم شاید به خاطر غرور یا به خاطر اینکه فکر نکنند من در این امور حساسیت بیجا دارم، راه صحیح کدام است؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed