جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    نشانهای امر فطری چیست؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:25 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 5708
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
1. همگانی بودن
2. دائمی بودن
3. ذاتی و غیر اکتسابی بودن
جهت آگاهی بیشتر بنگرید: فطرت ،‌شهید مطهری

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:25 ق.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
اسلام شناسان می گویند قرآن قدیم است یعنی ازلی است پس این گونه مورد بررسی قرار می گیرد که خداوند جبری از ازل امثال ابولهب را کافر و متمرد آفریده است آیا امر جبری مجازات دارد و اگر داشته باشد عدالت خدا سوال برانگیز نمی شود؟ لطفا اگر جواب دارید، بفرمایید.
مدتی پیش در کلاس اندیشه اسلامی استاد بحثی را در مورد رابطه ایمان با معرفت بیان نمود و روی تخته در این مورد چنین نوشت: « مسیحیت(صفای باطنی) و اسلام(علم اجمالی)». جای بحث بود که چرا حرفی از یهودیت در این بین گفته نشد و این بحث توسط یکی از داشجویان( آن هم دوبار) مطرح شد و استاد که از روحانیون هم هستند هر دو بار با تعویض بحث از توضیح در این مورد خود داری کردند. براستی چرا ما در مورد ادیان دیگر خصوصا یهودیت کم می دانیم و این طور که از ظاهر امر پیداست باید کم بدانیم؟ چرا به قول بزرگی اگر برای خرید کتاب مقدس( یا بهتر است عرض کنم کتاب کتاب مقدس) به خیابان انقلاب می رویم، نباید انتظار داشته باشیم این کتاب را در ویترین کتابفروشیها ببینیم باید از فروشنده با صدایی کمتر از حد معمول طلب کنیم و ایشان پس از اطمینان از عدم وجود یک هویت جعلی کتاب را به ما بدهند؟
پیامدهای اجتماعی ترک امر به معروف و نهی از منکر چیست؟
تفاوت های امر و نهی با ارشاد چیست؟
در باب عدل الهى گفته مى‏شود که زنازاده از نظر آیات و ادله مستند، نمى‏تواند به رستگارى برسد و به طور کلى زمینه در او به گونه‏اى است که به طرف گناه تمایل بیشترى دارد. حال بر اساس عدل خداوندى، چرا یک فرد زنازاده - که خودش در امر زنا هیچ دخالتى نداشته - باید این‏گونه باشد؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed