جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(زنی برای صیغه) 
توجهلطفا توجه فرمایید
محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    اگر مردى زنی را صیغه کند پس از اتمام صیغه، آیا پدر آن مرد می تواند با آن زن ازدواج کند؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:18 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 9133
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
پدر و جد مرد(شوهر) هر چه بالا روند، و پسر و نوه پسری و دختری او هر چه پایین تر آیند، چه در موقع عقد باشند یا بعد به دنیا بیایند، به زن او محرم هستند.(توضیح المسائل معظم له، چ86، ص381، با استفاده از سؤال1911) و ازدواج با زنهایی که به انسان محرم هستند، حرام است.(همان، با استفاده از مسأله 1905)


برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:18 ق.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
سلام علیکم. در صورتی حرمت ایجاد میشود که صیغه منجر به نزدیکی کامل یعنی دخول بیش از ختنه گاه مرد در فرج زن شده باشد.سربلند باشید.
abdorrza در تاریخ 23 شهریور ماه سال 1396 در ساعت 04:27 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
از نظر قوانین و شرع اسلام، دختری که پدر و پدربزرگ ندارد، آیا برای ازدواج باید از برادر بزرگتر اجازه بگیرد یا از مادر؟ همچنین اگر بخواهد به خارج از کشور سفر کند اجازه او با کیست؟
در یکی از سوالات بود که می شود با دختری با اینترنت که نمی شناسیمش عقد کنیم شما جواب داده بودید که اگر ناشناس باشد، جایز نیست. این ناشناس بودن یعنی چی یعنی اینکه ندانیم با چه شخصی ازدواج می کنیم و یا اینکه اخلاق و خصوصیات اخلاقی او را نشناسیم؟ اگر بدانیم موقع عقد حالا با تلفن یا از راه دور که ایشونی که من می خواهم با هاشون عقد بکنم همین شخصی است که تصمیم گرفیتم باهم عقد کنیم کافی است همدیگرو هم از نزدیک دیدن هم با تلفن در مورد عقد و ازدواج صحبت کردن و تصمیم به عقد گرفتن. همین کافی است؟
اگر عقد خانمی بدلیل ناراضی بودن زوجه به ازدواج با مردی، با طل باشد و زوجه به دلیل ندانستن این موضوع مدتی با آن مرد زندگی نماید و با مردی دیگر مرتکب زنا شود و در حال حاضر باطل بودن عقدش را فهمیده و از آن مرد جدا شده، آیا می تواند با مردی که مرتکب زنا شده ازدواج نماید؟
اعمالی هست که صیغه دائمی عقد بین زوجین را باطل کند؟
اگر قسمتی از یک زمین خیس، نجس شود و ما بخواهیم با آب قلیل آن را پاک کنیم، اگر روی آن آب قلیل بریزیم و عین نجاست آن برطرف شود، آیا آن زمین پاک می شود؟ همچنین اگر روی محل نجس روی زمین آب قلیل بریزیم، آیا این آب قلیل می تواند نجاست را روی زمین پخش کند؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed