ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

سوالات 18+سوالات 18+
سوالات 18+
تبلیغات
تبلیغات
اخباراخبار
خبر پنتاگون خواهان کاهش تنش در مرزهای ترکیه و سوریه شد

منبع خبر فردا نیوز
تاریخ خبر 10:57 AM - 26/10/1396

همه خبرها
لیست خبرگزاری ها
اخبار پرسشکده

راهنماییراهنمایی
چه فیدهایی در پرسشکده موجود است؟

لیست کامل


پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
خواهشمند است در خصوص انتخاب نام هامان برای فرزند که می گویند نام برادر یکی از پیامبران است و شرحی از معنای آن برای اینجانب توضیح بفرمایید.
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:53 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 4174
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
هامان نام وزیر فرعون بوده در شش آیه از قران اسم او آمده و به بدی از او یاد شده است وی همانند فرعون از مکذبان حضرت موسی می باشد . بنا برا ین این نام هامان از نامهای بد میباشد وانتخاب آن برای فرزند شایسته نیست , البته ممکن است منظور شما از هامان هرون باشد که برادر ووصیحضرت موسی بوده در این صورت این نام از نامهای خوب است وگذاردن ان بر روی فرزند مناسب است , در مورد معنای این نام چیزی نمیدانیم .

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:53 PM به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
کوروش کبیر وقتی بابل را فتح کرد به یهودیانی که در اسارت بابلیان بودند اجازه داد تا به وطن خود بازگردند و معبد خود را بازسازی کنند اما تعدادی از یهودیان به ایران آمده و وارد دستگاه حکومتی شدند و کم کم افکار شیطانی خود را وارد حکومت ایران کردند تا جایی که شاه هخامنشی و پسر کوروش با خواهر خود ازدواج می کنند... dastan az in qarare :! در کتاب عهد عتیق(تورات)قسمتی به نام استر وجود دارد در این قسمت داستانی آورده شده است که مربوط به زمان خشایار شاه هخامنشی می باشد،وقتی خشایار شاه می خواست ملکه جدید انتخاب کند،مردخای یهودی دختر عموی خود هداسا رابه دربار برد و با نقشه های از قبل طراحی شده موفق شد مهر او را به دل پادشاه بیاندازد و ملکه شود. هدسه با نام استر وارد دربار شد بدون اینکه کسی بداند او با مردخای چه نسبتی دارد و اینکه او یهودی است.هامان وزیر خشایار شاه وقتی متوجه شد که یهودیان وارد حکومت شده اند دستور داد که یهودیان خائن کشته شوند،مردخای وقتی فهمید که هامان قصد کشتن آنها را دارد به وسیله استر(ملکه)مانع این کار شد و توانست هامان را به دستور پادشاه به قتل برساند(بوسیله مهر خشایار شاه که در دستش بود). سرانجام در روز 13 ماه ادار(روز سیزدهم ماه دوازدهم)یهودیان به داخل خانه های مردم رفتند و مردم ایران را قتل عام کردند.در کتاب استر تعداد کشته شدگان 75000 نفر است ولی تعداد واقعی 77000 نفر می باشد.از آن پس یهودیان جشنی به نام پوریم را در ماه ادار برگزار می کنند.
narges_shabahang در تاریخ 25 شهریور ماه سال 1394 در ساعت 11:03 PM به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
سلام .من اسم پسرم رو هامان گذاشتم کلی هم دراین مورد تحقیق کردم .این که همه جا مینویسند هامان نام وزیر فرعون واسم بد هست اشتباهه .هامان در لغت به معنی نامی ومشهور هست که اگر به زبان عبری تبدیل بشه هاران نام برادر حضرت ابراهیم بوده که به کمک حضرت ابراهیم برای شکستن بتها اقدام کرده .واگر کاربد آن بعنوان صفت یا لقب باشه به معنی معمار بزرگ هست که لقب وزیر فرعون که مسئولیت ساخت اهرام رو داشته می باشد یعنی بسته به کاربرد ان بعنوان اسم یا لقب معنیش فرق میکنه در ضمن توی سایت ثبت احوال هم هست .این که میگن اسم وزیر فرعون بوده اشتباهه . این اسم ریشه ایرانی هم دارد. ممنون
مامان هامان در تاریخ 18 دی ماه سال 1396 در ساعت 10:51 AM به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
هَامََانُ تلفظ لقب وزیر فرعون در قران است که با تلفظ هامان کاملا متفاوت است .هامان یک نام فارسی به معنی مقرب درگاه پروردگار - شکوهمند است.
مامان هامان در تاریخ 18 دی ماه سال 1396 در ساعت 11:41 AM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
در احکام با حکمی به نام الجمع بین الفاطمیتین بر می خوریم. که پایه آن حدیثی از امام صادق(ع) است که فرمودند برای تو جایز نیست که 2 تن از فرزندان حضرت زهرا(س) را به همسری بگیری چون ایشان از این کار ناراحت می شوند. 1. آیا این کار کراهت دارد؟ 2. اگر این حدیث صحیح است سوال بنده این است که حضرت زهرا(س) چرا باید ناراحت شوند؟ مگر ازدواج که این همه در روایات به آن توصیه شده چه ایرادی دارد و در ضمن برای کسی که تمکن مالی دارد و می تواند همسر دوم بگیرد چه ایرادی دارد که یکی از دختران آن بزرگوار را به همسری بگیرد و تحت پوشش خود بگیرد؟ لطفا توضیح دهید که علت ناراحتی ایشان از این عمل چیست؟
مدتی پیش در کلاس اندیشه اسلامی استاد بحثی را در مورد رابطه ایمان با معرفت بیان نمود و روی تخته در این مورد چنین نوشت: « مسیحیت(صفای باطنی) و اسلام(علم اجمالی)». جای بحث بود که چرا حرفی از یهودیت در این بین گفته نشد و این بحث توسط یکی از داشجویان( آن هم دوبار) مطرح شد و استاد که از روحانیون هم هستند هر دو بار با تعویض بحث از توضیح در این مورد خود داری کردند. براستی چرا ما در مورد ادیان دیگر خصوصا یهودیت کم می دانیم و این طور که از ظاهر امر پیداست باید کم بدانیم؟ چرا به قول بزرگی اگر برای خرید کتاب مقدس( یا بهتر است عرض کنم کتاب کتاب مقدس) به خیابان انقلاب می رویم، نباید انتظار داشته باشیم این کتاب را در ویترین کتابفروشیها ببینیم باید از فروشنده با صدایی کمتر از حد معمول طلب کنیم و ایشان پس از اطمینان از عدم وجود یک هویت جعلی کتاب را به ما بدهند؟
علمای ما به استناد به یکی از روایات معصومین(ع) می گویند که فایده امام غایب مثل فایده خورشید که پشت ابر هست، است ولی به چنین تشبیه چندین اشکالات وارد هست:
۱) خورشید وجودش در نزد همه مردم مسلّم هست، ولی امام قائم چنین نیست.
۲) خورشید را همه کس دیده و حس کرده است، ولی امام قائم چنین نیست.
۳) وجود آفتاب برهاناً بر همه اشیا ارضی مقدم است، ولی امام قائم چنین نیست.
۴) خورشید در پشت ابر محسوس هست، چنانچه تشخیص روز و شب به هر اندازه که آفتاب در پشت ابر ضخیم باشد آسان هست، ولی امام قائم چنین نیست.
۵) دوام خورشید در پشت ابر اندک هست و گرنه با همه روشنی که دارد اگر صد سال مثلاً در استتار باشد که هیچ کس او را نبیند، حتماً آن را منکر می شوند و تصور می رود که نابود شده باشد و معتقدین به امام قائم این حقیقت را درباره او قائل نیستند.
۶) اگر خورشید را در یک نقطه جهان که ابر آن را پوشانیده باشد، نبینند باری در نقاط دیگر چهان دیده می شود و امام قائم چنین نیست.
۷) منافع خورشید از قبیل گرم کردن کرات تابعه و پرورانیدن نباتات و حیوانات و معادن و جزر و مد دریاها و گردش سیارات و سایر منافع بی شمار آن به علت چند ساعت و چند روزی که در پشت ابر است از موجودات قطع نمی شود و فقط ممکن از چندی رویت نشود، اما امام قائم چنین نیست.
۸) اما منافعی که مربوط به امام است از احیا معالم دین و اماته بدعتها و رد خرافات و شبهات و هدایت مردم و بیان احکام و تشکیل حکومت و ترویج اسلام و اقامه جهاد و اجرای حدود و اقامه جمعه و جماعت و جلوگیری از شرارت اشرار و نهی از منکرات هیچ یک در غیبت او صورت نمی گیرد و محرومیت مردم تنها از رویت نیست بلکه هیچ فایده ای از او متصور نیست و در اینجا عقل و وجدان و برهان بهترین گواه هست، پس تشبیه غیبت امام به استتار شمس تناسبی ندارد.
لطفاً به این شبهات پاسخ کامل و قانع کننده ای برای بنده ذکر کنید.کلیدواژه
 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..