جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
توجهلطفا توجه فرمایید
محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    من مدت زیادی است که چشمم را از گناه حفظ می کنم و به نامحرم و فلیلمها و عکسهای مبتذل نگاه نمی کنم و لباسهای تنگ و تحریک کننده هم هیچ وقت نمی پوشم و حتی صفحه تلویزیون را از رنگی به سیاه و سفید تبدیل می کنم تا تصاویر زنان را در فیلمها و حتی اخبار سراسری به صورت رنگی نبینم تا تحریک نشوم. اما با این حال گاهی دچار خودارضایی می شوم. چرا این طور میشه؟ آخه من خودم را از این موارد حفظ می کنم که تحریک نشوم ولی باز هم شیطان دست بردار نیست. چرا؟ چرا؟ چرا؟ وقتی نگاهم به نامحرم می افتد می گویم یا خیر حبیب و محبوب صل علی محمد و آل محمد این ذکر را از مرحوم رجبعلی خیاط یادگرفته ام که تحریک نشوم لطفا کمکم کنید.
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:53 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 9133
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
ما در زمینه شهوت با دو نوع تحریک روبرو هستیم. یکی از درون خود انسان است که باید توجه کنیم در فیزیک بدن انسان به صورت تکوینی این تحریک و تمایل وجود دارد و نمی توان آن را به کلی نابود کرد. دوم تحرکات خارجی است که باعث برافروختگی شهوت از درون انسان می شود و تا حدی پیش می رود که برای انسان مقابله و مقاومت در برابر نیروی آن طاقت فرسا و یا بسیار دشوار می نماید.
آنچه شما انجام می دهید و ما نیز معمولا توصیه می کنیم این است که زمینه های تحریک را از خارج کم کنیم تا بتوانیم در برابر نیروی تمایل و تحریک درونی مقاومت نماییم و کم نیاوریم.
این کار شما کاملا صحیح است ولی باید توجه داشته باشید که در هر صورت انسان دارای غریزه تمایل به جنس مخالف و شهوت است و تا از طریق مشروع به ارضای آن نپردازد، انرژی آن تخلیه نمی شود و همواره فرد را با خود درگیر خواهد ساخت. توصیه ما به شما برای رهایی از این تحریکات، فراهم ساختن زمینه ازدواج است. تنها از طریق ازدواج است که راحت می شوید و می توانید با فراقت و آرامش به فعالیت های سازنده خود در زندگی ادامه دهید. توصیه های ما هم معمولا در زمینه کنترل شهوت و کم کردن تحریکات است و هرگز نمی توان با این توصیه ها آتش شهوت را به کلی خاموش نمود.
دستورالعمل‏هایی در مورد کنترل نیروی شهوت و فرار از گناه خودارضایی:
1. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
2. شب‏ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به‏بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
3. از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
4. از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
5. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های جنسی و تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
6. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
7. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
8. از نوشیدن افراط‏گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن.
9. هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
10. از دست‏ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست‏ورزی نکنید.
11.هرگز به رو نخوابید.
12. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
‏ 13. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
14. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
15. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
16. هفته‏ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
17. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت‏آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
18. هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...). 19. قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید. T}
عواقب خودارضایی: {T توجه و آگاهی به عواقب خودارضایی باعث می‏شود که انسان بهتر بتوانید دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد. البته عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد؛ بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا می‏کنیم:
1. پیامدهای جسمانی: ضعف چشم و بینایی، تحلیل رفتن قوای جسمانی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، پیری زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت.
2. پیامدهای روحی و روانی: ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی، ضعف اراده.
3. عوارض اجتماعی: ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بی‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک.
برای مطالعه بیشترتوصیه می کنیم به آدرس زیر مراجعه کنید. ما در سایت پرسمان ارگ دو مقاله داریم که در رابطه با عوارض خودارضایی و درمان آن است. مطالعه و عمل به توصیه ها و راهکارهای ارایه شده در این زمینه موثر است. موفق باشید.
http://www.porseman.org/archview.aspx?grp=7

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:53 ب.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
دوست من شیطان که هیچ وقت دست بردار نیست . ما خودمون باید به سمت خدا بریم و قدرتمون رو به شیطان نشون بدیم . به نظرم بگرد دنبال هدفی که نجاتت بده از این کار
Mbmiwm در تاریخ 30 دی ماه سال 1395 در ساعت 11:00 ق.ظ به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
سلام دوست عزیز. البته من پاسخ بهتری ندارم بلکه از مطالب ارزشمند عزیزان استفاده کردم.اقداماتی که انجام میدهید خوب و مناسب و بلکه لازم و واجب است نه برای ترک این عادت بد بلکه برای همیشه و در تمام طول زندگی.بهترین وسیله و داروی شفا بخش تقواست. یکی از توصیه های دوستمون این بود که هرگز در جایی که تنها هستید نمانید که کاملا درست است.اما به راستی در این عالم جایی هست که بشود تنها بود؟!!هرگز و هرگز .خدای قادر متعال همواره حاضر و شاهد و همنشین همه ماست . فراموش نکنیم حضور خدا ونگاه او را وقتی تنها هستیم.و حضور دو فرشته ای را که مامور ثبت و نوشتن اعمال خوب و بد ما هستند وفراموش نکنیم مرگ را و تنهایی و بیکسی قبر را.از ورزش و فعالیت های اجتماعی سالم غافل نباشید. در پایان آرزوی سعادت و بهروزی برای شما دارم.
abdorrza در تاریخ 21 شهریور ماه سال 1396 در ساعت 11:35 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
بنده از ابتدای سن تکلیف خود سعی کردم جهاد اکبر انجام دهم این کار را کردم و به درجات روحی خوبی از معنویت رسیدم. خیلی پاک بودم. چشمم پاک بود. مثل شهدا بودم. خواب آقا امام زمان رو دیدم. اما ناخواسته در اینترنت به دیدن سایت های غیر اخلاقی پرداختم. ناخواسته بود. یعنی برای تحقیق راجع به نوعی بیماری روانی در انحرافات جنسی تحقیق می کردم چون مشکلی داشتم و هم اکنون نیز دارم که هیچ کس قادر به پاسخگویی من نیست و اگر هم باشد من خجالت می کشم بپرسم. لذا تصمیم گرفتم تا در اینترنت به دنبال مجهول خودم بگردم. نمی دونستم مشکل من نوعی انحراف جنسی است. فکر می کردم در دنیا فقط من این مشکل رو دارم. اما در اینترنت دیدم سایت های زیادی راجع به مشکل من است که فهمیدم این نوع مشکل من نوعی انحراف جنسی است. دست از دیدن سایت ها برنداشتم، تصاویر مختلف و هم چنین داستان های زیاد رو می دیدم و از دیدن آنها لذت می بردم. در حین انجام این کار احساس گناه شدید می کردم. آخه من خواب امام زمان رو دیده بودم. بارها به مسجد جمکران رفته و اکنون نیز می روم. اون قدر احساس گناه می کنم که افسردگی کامل گرفته ام. از همه بدتر این که فکر می کنم دیگران هم به راز من پی برده اند. درصورتی که می دونم کسی متوجه کار من نشده است و همچنین می دونم که خداوند ستارالعیوب است. اما باز هم احساس حقارت از گناه خودم می کنم و احساس می کنم دیگران از گناه من و مخصوصا به راز من که همون انحراف فکری و نوعی مشکل روانی است، پی برده اند. خیلی می ترسم. توی اجتماع همه با من برخورد خوبی دارند اما من دائم احساس حقارت می کنم. من کسی بودم که ولی خدا رو درک کرده بودم. نباید این گناه رو می کردم. سوالم این است که: 1- آیا گناه من با توجه به داشتن مشکل روانی یا شاید بیماری روانی گناه محسوب می شود؟ آیا می تونم به دلیل داشتن مشکل روانی گناه خودم رو توجیه کنم؟ 2- چه طور از شر احساس حقارت در برابر مردم و احساس گناهکار بودن خلاص بشم؟ 3- چه طور مطمئن بشم کسی جز خدا از راز من با خبر نیست و نخواهد شد؟ 4- چه طور به این یقین برسم که پاک پاک شده ام و اثرات گناه از روحم بیرون رفته؟ 5- چه طور ذهنم رو آروم کنم چون مدتی است به دلیل احساس گناه و سرزنش خود قادر به تمرکز بر درس هایم نیستم. خواهش می کنم دوستانه کمکم کنید. در ضمن اون مشکل یا بیماری روانی من در انحرافات جنسی هنوز برطرف نشده است. راستش خجالت می کشم برای کسی بازگو کنم.
دختری هستم مجرد و 20 ساله. در اقوام پدر و مادرم، پسر فراوان است و دختر هم سن خودم کم است و من در رفتار خود دچار مشکل شده ام، سعی کرده ام با پسرها که همه از خود بزرگترند رفتاری محترمانه و مؤمنانه داشته باشم و مانند برادر بزرگتر احترام آنها را داشته باشم. سعی می کنم با حجاب کامل و رعایت شرع با آنها رفتار کنم و با بعضی از آنها که اختلاف سن بیشتری دارم یا خجالتی هستم. آنها را دایی و عمو صدا می زنم و با همه پسرها رابطه دارم و همه را دوست دارم و عین برادر خود می بینم و به آنها هم اعتماد دارم چون همگی انسان های مذهبی و مؤمنی هستند و رفتارشان نشان می دهد که مثل خواهر کوچکتر به من نگاه می کنند و مرا در بعضی از امور راهنمایی و مشاوره می دهند. از آنجا که ما از همه فامیل دوریم و غریب هستیم، وقتی می رویم میهمانی همه دوست دارند به قول خودشان همه مرا دوست دارند و دوست دارند من به خانه آنها بروم. حتی اگر خانواده ام منزل فامیل دیگری باشد ولی بعضی وقت ها هم فکر می کنم باید بترسم از اینکه این همه با آنها راحت رفتار می کنم. شاید آنها قصدی داشته باشند. اصلا نسبت به پسرها بدبین نیستم و فکر می کنم آنها هم انسانند و عقل و منطق سرشان می شود و وقتی از آنها سؤالی می پرسی فقط به جواب فکر می کنند نه چیز دیگر زیرا من فقط به سؤال فکر می کنم و بعد از شنیدن و گرفتن جواب تمام. کمک و راهنمایی کنید.
در جایی که آسفالت بود مدفوع گربه بود و بعد آنجا باران بارید آیا اطراف آن نجس است یعنی کنارش نجس شده است؟ به کل نیز این سوال را داشتم که چون خانه ما در یک بن بست قرار دارد و مدام شاهد فضولات گربه ها هستم اگر چند بار باران بیاید آیا محلی که قبلا فضولات دیدم برای من پاک می شود یا خیر باید خودم یقین کنم که فضولات رفع شده من این سوال را از دفتر آقای خامنه ای پرسیدم اما خیلی نامفهوم و مختصر جواب گرفتم و این مسئله برایم مشکل ایجاد کرده چون من با این کفشها وارد حیاط می شوم، ماشین سوار می شوم، لطفا مرا راهنمایی کنید.
... یک کارخانه عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند تا یک محصول ساخته شود ... مثلا فلان قطعه از جای دیگر آمده بدون اینکه در کارخانه اصلی فعل وانفعالاتی روی آن رخ دهد در کنار قطعات دیگر قرار می گیرد(پیوستگی )حال درست است بدون سفارش و اراده مدیر اصلی انجام نمی پذیرد اما چیزی که واضح است اراده دیگری وجود دارد(هست) به غیر از اراده ایجاد کننده(به وجود آورنده اصلی ) حال اگر جهان و عالم هستی را به این گونه فرض نمود که نیروهای مختلفی که هیچ ارتباطی به همدیگر ندارند وجود دارد که با همدیگر(تعامل نموده ) هستی را خلق کردند صحیح نمی تواند باشد ... در اینکه عالم صانعی دارد هیچ بحثی نیست اما در خصوص یکتایی این مسأله باعث شده است که پریشان بشوم خواهشمند هستم دقیقا مرا قانع و راهنمایی(نوشته ای) کنید. مسئله دیگر آیا پذیرش یکتایی خداوند که از اصول اعتقادات است از ناحیه فکری عمل ننموده و به پیامبران اکتفا نموده باشیم، آیا کفایت می نماید(منظور همان بحث یکتایی است درمورد وجود داشتن صانعی تردیدی وجود ندارد)
بیشتر اوقات در زندگی احساس می کنم توی زندان هستم. یعنی زندگی برایم تنگ می شود و احساس محدودیت می کنم و این خیلی آزارم می دهد. می دانم حتما می گویید با خدا درد و دل کن ولی گاهی آن قدر کلافه و ناامید می شوم که حتی حوصله این کار را هم ندارم. من سایت شما را خیلی دوست دارم برای نجات از این حالت کمکم کنید.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed