ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
رئیس اداره ای با توجه به اینکه کارکنانش حجم بالای کار را انجام می دهند برای ایجاد انگیزه به آنها به آنها مأموریت نشسته می دهد یعنی روزهایی را برای کارکنان مأموریت در نظر می گیرد در حالی که آنها در اداره حضور دارند، حال بفرمایید مبالغ دریافتی کارکنان از این مأموریتها شرعا حلال است یا خیر؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 10:46 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 782
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
پرداخت مبلغی از بیت المال بر خلاف مقررات و قانون و بدون مجوز شرعی، توسط مسئول اداره حرام و موجب ضمان می گردد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 10:46 PM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
بنده از ابتدای سن تکلیف خود سعی کردم جهاد اکبر انجام دهم این کار را کردم و به درجات روحی خوبی از معنویت رسیدم. خیلی پاک بودم. چشمم پاک بود. مثل شهدا بودم. خواب آقا امام زمان رو دیدم. اما ناخواسته در اینترنت به دیدن سایت های غیر اخلاقی پرداختم. ناخواسته بود. یعنی برای تحقیق راجع به نوعی بیماری روانی در انحرافات جنسی تحقیق می کردم چون مشکلی داشتم و هم اکنون نیز دارم که هیچ کس قادر به پاسخگویی من نیست و اگر هم باشد من خجالت می کشم بپرسم. لذا تصمیم گرفتم تا در اینترنت به دنبال مجهول خودم بگردم. نمی دونستم مشکل من نوعی انحراف جنسی است. فکر می کردم در دنیا فقط من این مشکل رو دارم. اما در اینترنت دیدم سایت های زیادی راجع به مشکل من است که فهمیدم این نوع مشکل من نوعی انحراف جنسی است. دست از دیدن سایت ها برنداشتم، تصاویر مختلف و هم چنین داستان های زیاد رو می دیدم و از دیدن آنها لذت می بردم. در حین انجام این کار احساس گناه شدید می کردم. آخه من خواب امام زمان رو دیده بودم. بارها به مسجد جمکران رفته و اکنون نیز می روم. اون قدر احساس گناه می کنم که افسردگی کامل گرفته ام. از همه بدتر این که فکر می کنم دیگران هم به راز من پی برده اند. درصورتی که می دونم کسی متوجه کار من نشده است و همچنین می دونم که خداوند ستارالعیوب است. اما باز هم احساس حقارت از گناه خودم می کنم و احساس می کنم دیگران از گناه من و مخصوصا به راز من که همون انحراف فکری و نوعی مشکل روانی است، پی برده اند. خیلی می ترسم. توی اجتماع همه با من برخورد خوبی دارند اما من دائم احساس حقارت می کنم. من کسی بودم که ولی خدا رو درک کرده بودم. نباید این گناه رو می کردم. سوالم این است که: 1- آیا گناه من با توجه به داشتن مشکل روانی یا شاید بیماری روانی گناه محسوب می شود؟ آیا می تونم به دلیل داشتن مشکل روانی گناه خودم رو توجیه کنم؟ 2- چه طور از شر احساس حقارت در برابر مردم و احساس گناهکار بودن خلاص بشم؟ 3- چه طور مطمئن بشم کسی جز خدا از راز من با خبر نیست و نخواهد شد؟ 4- چه طور به این یقین برسم که پاک پاک شده ام و اثرات گناه از روحم بیرون رفته؟ 5- چه طور ذهنم رو آروم کنم چون مدتی است به دلیل احساس گناه و سرزنش خود قادر به تمرکز بر درس هایم نیستم. خواهش می کنم دوستانه کمکم کنید. در ضمن اون مشکل یا بیماری روانی من در انحرافات جنسی هنوز برطرف نشده است. راستش خجالت می کشم برای کسی بازگو کنم.
در داستانهای امامان(ع) می خوانیم که آنها بسیاری از اوقات خود را به کار سخت و بعضا معمولی مثلا کشاورزی و ... مشغول بوده اند آیا یک امام که باید به امور مسلمین رسیدگی کند و از فرصتها برای افزایش آگاهی و بیدار کردن آنها استفاده کند، لازم است که به کارهایی مشغول شود که یک کارگر معمولی هم می تواند آن کار را انجام دهد و آیا امام مسلمین با آن همه علم و آگاهی و توانایی در اداره کردن امور مسلمین و با توجه به آن همه نیاز مردم به وجود آنها، باز هم جایز است که به کارهای معمولی بپردازد؟
می خواستم نظر ولی فقیه، مقام معظم رهبری را درباره انجمن حجتیه بدانم زیرا نظر رهبر در باره این مسائل اجتماعی ضروری است. اینکه ما چه وظیفه ای در قبال آنها داریم و حکومت چه موضعی در برابر آنها دارد؟ آیا اینکه بگوییم چون آنها به ما ضربه نمی زنند نباید کاری به کارشان داشته باشیم درست است؟ با توجه به اینکه در نزدیکی ما گروهی هستند که با توجه به شواهد نه با اعلام خودشان حجتی هستند و مراسم مذهبی به خصوص برای امام زمان(عج) برقرار می کنند و جلسات تفسیری و عقیدتی و ... با کیفیت خوب برگزار می کنند. آیا اصلا رفتن به این جلسات از لحاظ شرعی هر چند هیج سخنی از انجمن در آن گفته نشود، درست است؟
آیا ممکن است در این زمان کسی بتواند رمز حروف مقطعه را بیابد و یا به بیان بهتر آیا کسی می تواند این حروف را تفسیر کند و اگر کسی این ادعا را داشت و این علم را بر اثر تفکر چند ساله در قرآن کریم به دست آورده باشد، آیا می پذیرید و به او اجازه بیان خواهید داد( البته باید توجه داشته باشیم به معجزات متعددی که در این چند سال اخیر اتفاق می افتد بعضی از آنها برای ما محسوس است و بعضی دیگر نه) و یا اینکه گفته او را قبول نمی کنید و با این بیان که حروف مقطعه رمز بین خدا و پیامبر(ص) بوده و هیچ انسانی قدرت و علم تفسیر آن را ندارد به او اجازه بیان نمی دهید.
در جایی که آسفالت بود مدفوع گربه بود و بعد آنجا باران بارید آیا اطراف آن نجس است یعنی کنارش نجس شده است؟ به کل نیز این سوال را داشتم که چون خانه ما در یک بن بست قرار دارد و مدام شاهد فضولات گربه ها هستم اگر چند بار باران بیاید آیا محلی که قبلا فضولات دیدم برای من پاک می شود یا خیر باید خودم یقین کنم که فضولات رفع شده من این سوال را از دفتر آقای خامنه ای پرسیدم اما خیلی نامفهوم و مختصر جواب گرفتم و این مسئله برایم مشکل ایجاد کرده چون من با این کفشها وارد حیاط می شوم، ماشین سوار می شوم، لطفا مرا راهنمایی کنید.کلیدواژه
 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..