جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    اگر خانمی در هنگام قاعدگی پنج روز به طور متولی خون ببیند و روز ششم و هفتم خون نبیند و روز هشتم قطراتی کم رنگ خون ببیند، آیا باید نمازهای روز ششم و هفتم خوانده شود؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:22 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 3540
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
لکه‏هایى که پس از تمام شدن روزهاى عادت مى‏بینید اگر کل روزهایى که خون و لکه مى‏بینید از ده روز تجاوز نکند تمام آن حکم حیض دارد و اگر احیانا از ده روز تجاوز کرد به اندازه روزهاى عادت را حیض و بقیه استحاضه مى‏باشد.
توجه داشته باشید که عادت ماهانه (یعنى حیض) از سه روز پى در پى کمتر نیست و از ده روز هم تجاوز نمى‏کند

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:22 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
اگر یک فرد ( دختر مجرد) هم جنابت باشد (من بر اثر نگاه به مناظر شهوت انگیز دچار جنابت می شوم) و هم استحاضه باشد هنگام غسل چه نیتی باید بکند؟ من تا کنون برای این موضوع گاهی فقط نیت غسل جنابت را می کردم (همراه با قصد غربت) و گاهی هم هر دو نیت را با هم برای یک بار غسل می کردم؟ آیا این روش درست است و نماز هایم صحیح هستند؟ لطفا این سوال را برای حالتی که حیض هستم و در عین حال دچار جنابت هم می شوم و در پایان روزهای حیض هم استحاضه می شوم، چه غسلی باید بکنم با چه نیتی؟ من تا کنون نیت جنابت و حیض را هر دو را با هم برای یک بار غسل می کردم یعنی هر دو را پشت سر هم می گفتم؟ آیا این شیوه درست است و اگر نه، شیوه درست چیست؟
سحر که بیدار شدم متوجه شدم جنب شده ام ولی از آن جایی که شرایط حمام رفتن برایم مهیا نبود (آب سرد بود و برای گوشم که عمل کرده بودم مضر بود) مجبور به تیمم شدم. لباسم هم کثیف شده بود و وقت برای عوض کردنش هم داشتم ولی فکر می کردم درست است و نیاز به عوض کردنش نیست همان روز شرایط که مهیا شد غسل کردم و نماز ظهرم را با وضو خواندم، بعد از چند روز متوجه شدم تیمم اشتباه بوده (در هنگام کشیدن دست بر پیشانی آن را تا انتهای صورت ادامه دادم) حکم نماز روزه ام چیست؟ در ضمن چند روز بعد به خاطر فکرهای نامشروع احساس کردم از من رطوبتی خارج شده، البته شرایط سه گانه منی (جستن، شهوت، سست شدن) را به طور کامل نداشت، آیا باید غسل کنم؟ روزه ام قبول است؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. جوانی شیعه که به شیعه بودن خود می بالم ولی به دلیل آگاهی کم از مذهب خود در برابر دانشجویان اهل سنت احساس شکست می کنم، مقصر اصلی این آگاهی کم را خود نمی دانم. مرا راهنمایی کنید.
اگر روز جمعه باشد و ما در خانه باشیم آیا برای خواندن نماز ظهر در خانه باید صبر کنیم که نماز جمعه که در مصلای شهر خوانده می شود، تمام شود یا اینکه مانند روزهای دیگر بلافاصله بعد از وارد شدن به وقت نماز ظهر می شود، نماز خواند؟
آیا دختران در دوران قاعدگی می توانند سجده زیارت عاشورا را به جا آورند در این مورد توضیح دهید.
اگر برای پاک کردن جسم نجس (هر چیز نجسی مثلا جسمی که به خون یا بول نجس شده یا مخرج بول و یا هر چیز نجس دیگر) اگر برای پاک کردن آنها یک مرتبه آب قلیل یا کر روی آن بریزیم به طوری که با یک بار آب ریختن هم عین نجاست برطرف شود و هم آبی که از آن جدا می شود رنگ و بوی نجاست نداشته باشد آیا آن جسم نجس پاک می شود یا اینکه حتما باید دو بار آب روی آن بریزیم؟ آیا نظر مراجع مختلف در این رابطه فرق می کند.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed