ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

سوالات 18+سوالات 18+
سوالات 18+
تبلیغات
تبلیغات
اخباراخبار
خبر پسری که پدرش را به قتل رساند

منبع خبر فرارو
تاریخ خبر 5:13 PM - 28/10/1396

همه خبرها
لیست خبرگزاری ها
اخبار پرسشکده

راهنماییراهنمایی
من در یک زمینه خاص اطلاعات مفیدی دارم و می توانم به کسانی که در این زمینه مشکلی دارند، کمک کنم. چگونه می توانم به آخ...

لیست کامل


پرسشکده > کامپیوتر , اینترنت و فناوری اطلاعات و ارتباطات > اینترنت، شبکه و امنیت شبکه
پیوند همیشگی پرسش
چرا با اینکه آدرس های اترنت بصورت جهانی یکتا هستند برای مسیریابی اینترنتی در شبکه اینترنت از آنها استفاده نمی شود؟ چرا با وجود آنها باز هم آدرس های آی پی IP تعریف شدند؟
کنجکاو در تاریخ 13 دی ماه سال 1389 در ساعت 9:57 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 4600
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
زیرا آدرس های اترنت مسطح هستند (flat) در حالیکه آدرس های آی پی ساختار سلسله مراتبی (hierarchy) دارند. البته آدرس های اترنت هم از یک سطح بندی برخوردار است.ولی ساختار آدرس های اترنت با هدف تخصیص به شرکت ها مختلف تولید کننده دستگاه های شبکه طراحی شده است. این در حالیست که ساختار آدرس های آی پی با هدف سهولت در مسیریابی طراحی شده است. به گونه ای که این آدرس ها از چند بخش تشکیل شده اند و این بخش ها کمک می کنند مسیریابی آسان تر شود و نیاز به ذخیره کمتری در روترها (مسیریاب ها) داشته باشد. به علاوه با بکارگیری روش های subnetting و suppernetting بر روی آدرس های آی پی (IP) این کارایی باز هم افزایش پیدا می کند.

برای اطلاع بیشتر: آدرس های اترنت از دو بخش تشکیل شده اند. 24 بیت اول آنها شناسه شرکت سازنده و بقیه بیت ها شناسه دستگاه می باشد. اما به هر حال نمی توان از این اطلاعات برای مسیریابی استفاده کرد.

hamed در تاریخ 15 دی ماه سال 1389 در ساعت 1:04 AM به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
آدرس هایی که کاربران برای ورود به سایت استفاده میکنند صرفا جهت سهولت کاربر و کاربر پسند نمودن محیط کاربری تولید شده است و وقتی بخواهید از مرحله کاربری فراتر روید حتما باید با IP و Subnetmask دستورات را ارسال کنید. وقتی شما آدرسی را در آدرس بار تایپ میکنید در عمل آن آدرس را برای DNS می فرستید و سرور مذکور را بران میدارید که باز هم IP آن سایت را در پایگاه داده خود یافته و برای مرکزی که آن IP در آن قرار گرفته ارسال کند. این سلسله مراتب بسیار گسترده است و بنده برای درک راحت تر از بیان مطلب بصورت دقیق و کامل خودداری کردم. امیدوارم روشن بیان شده باشد. اگر باز هم گویا نبود بفرمایید تا واضحتر توضیح دهم
vahidsa در تاریخ 7 دی ماه سال 1393 در ساعت 1:21 PM به این سوال جواب داده است.
کلیدواژه
 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..