جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > کامپیوتر , اینترنت و فناوری اطلاعات و ارتباطات > اینترنت، شبکه و امنیت شبکه
پیوند همیشگی پرسش
    
دامنه مستعار (domain alias) چيست؟
hamed در تاریخ 24 شهریور ماه سال 1389 در ساعت 11:18 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 6132
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
با استفاده از دامنه های مستعار می توان برای یک وب سایت چند آدرس اینترنی داشت. به عنوان مثال اگر شما از یک میزان وب یا هاست (host) فضای اینترنتی دریافت کرده اید و با آدرس "original.com" به محتویات وب سایت خود دسترسی دارید می توانید یک دامنه مستعار مانند "alias.com" را نیز به همان فضا اختصاص دهید. بدین ترتیب بازدید کنندگان وب سایت شما با هر یک از آدرس های "http://www.original.com" یا "http://www.alias.com" به محتویات وب سایت شما که در اصل فقط یک نمونه از آن بر روی یک هاست وجود دارد، دسترسی خواهند داشت. در این مثال آدرس "http://alias.com/somefile.html" بازدید کننده را دقیقا به همان صفحه ای خواهد برد که آدرس "http://original.com/somefile.html" می برد. هنگام استفاده از دامنه های مستعار آدرس اینترنتی که کاربر وارد می کند، همانطوری که تایپ شده بی تغییر خواهد ماند.

دامنه های مستعار همچنین می توانند برای ایمیل ها نیز فعال شوند. در این صورت تمام نامه های الکترونیکی که برای "name@alias.com" ارسال شود بدست همان کسی خواهد رسید که از آدرس الکترونیکی "name@original.com" استفاده می کند.

دامنه های مستعار از هرنظر از جمله رکورد های DNS شبیه به دامنه معمولی بوده و ویژگی های یکسانی با آنها دارند. تنها تفاوت آنها با دامنه های معمولی در آن است که این دامنه ها هیچ فایلی از خود ندارند و به فایل های دامنه ای که مستعار آن شده اند، اشاره می کنند.

برای دامنه همچنین از واژه های دومین و دامین استفاده می شود، که ترجمه domain می باشند. در اینجا استفاده از واژه دامنه ترجیح داده شده است.

پرسشکده در تاریخ 24 شهریور ماه سال 1389 در ساعت 11:21 ب.ظ به این سوال جواب داده است.


چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed